zuziku
21.09.14,18:40
Nemáte niekto skúsenosti s tým že by Vám spoločnosť Edenred vystavovala faktúry za stravné lístky so zlým dátumom dodania. My sme spravila objednávku lístkov v júli, máme zálohovú faktúru ale zaplatili sme ju až v septembri a vtedy nám dodali aj lístky, ale oni ostrú faktúru vystavili s dátumom dodania v júli a teraz nám ju poslali, neviem čo s tým mám robiť kvôli účtovaniu stravných lístkov, mi to nebude sedieť, už som tam volala, ale oni o zákone o DPH ani náznak
Economic
21.09.14,16:50
Deň dodania by mal jednoznačne byť : buď deň dodania lístkov, resp. deň prijatia platby. Treba ich opakovane požiadať o prerobenie FA.v zmysle zákona o DPH
ariadna22
22.09.14,18:26
hej a ty si o tej zálohovej neuctovala, v septembri to išlo z účtu 314/221.
oni dali fa s dátumom vystavenia vašej objednávky- takže si odviedli vtedy daň a čakali do zaplatenia až potom poslali lístky a urobili fa.
ja by som to riešila takto: do kv sa dá podať júlová fa do 25.10.2014, čiže za obdobie september to ešte stále môžeš dať do kv s dátumom dodania v júli.
z banky by som to zaučtovala 321/221 a lístky šupla do cenín.
a na tej zálohovej je dph? lebo ak ti teraz spravili ostrú s dd v júli, tak ju už museli v tom júli mať ved im to išlo do kv. vychádza mi, že na tej zálohovej nie je dph.