Viera Hlavkova
21.09.14,22:18
chysta sa prepis spolocnosti na moje meno v pravnickych dokumentoch okrem ineho sa nachadza zmluva o prevode obchodneho podielu kde doterajsi majitel vyhlasuje ze na mna prevadza 100% podiel (zakladne imanie) vo vyske 5000e a potom dalsi dokument v ktorom ja ako nadobudatel vyhlasujem splatenie odchodneho podielu vo vyske 5000e. Firmu kupujem bez majetku a zavezkov. Chcem sa spytat ci po podpisani zmluvy budem musiet naozaj zalozit ucet a vlozit 5000e ako zakladne imanie, alebo je to len formalita a nebudem potrebovat nikde neskor dokladovat splatenie zakladneho imania? Vopred Vam dakujem
avalik
21.09.14,20:21
Etiketa porady: Názov otázky píšem tak aby čo najviac vystihoval podstatu otázky bez potreby čítania podrobností k otázke. + klikni na tento link: http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
kopretinka
21.09.14,20:26
vymaž to dobrý deň aj požiadanie o radu.V zadaní otázky má byť iba konkrétna otázka.
Viera Hlavkova
21.09.14,20:29
Ospravedlnujem sa na porade som prvy krat
kopretinka
21.09.14,20:32
nevadí,naučíš sa..........
PARKER LOYD
23.09.14,07:44
Dobrý deň,
podobné prevody robíme bežne a nemusíte vkladať peniaze na účet ani nijako maniulovať so základným imanim - je to len formalita.
Čo formalita nie je -
1) zistite si v ktorých bankách má spoločnosť založené účty - a nechajte účet iba tam, kde ho budete využívať
2) preberte aj platobné karty a prístupy na Internet bankng a po prevode to zmente
3) U mobilných operátorov si zistite, či nie sú na spoločnosti vedené telefónne čísla