Gabhus
22.09.14,05:28
Poprosím múdrejších o vysvetlenie: Ak by som bola sro, platca DPH, platím licenciu 960 eur - ak som v strate. Ak mám daňovú povinnosť 160 eur, tak ju faticky nezaplatím, ale zaplatím len 800 eur licenciu? Čiže daňovú povinnosť si odrátam od licencie. Tak? Ďakujem.
avalik
22.09.14,04:41
Zaplatíš 960 eur daňovú licenciu - minimálnu daň (v tom je aj tvoja daňová povinnosť 160 eur).

§ 46b
Daňová licencia právnickej osoby

(1) Daňovou licenciou je minimálna daň, po odpočítaní úľav na dani podľa § 30a alebo § 30b alebo § 52 ods. 3 a 4 a po zápočte dane zaplatenej v zahraničí podľa § 45, ktorú platí daňovník za každé zdaňovacie obdobie, za ktoré daňová povinnosť vypočítaná v daňovom priznaní je nižšia ako výška daňovej licencie ustanovenej pre jednotlivého daňovníka podľa odseku 2 alebo daňovník, ktorý vykázal daňovú stratu.
jslancik
22.09.14,05:18
zaplatíš daňovú licenciu ako treba a zaplatíš daň nad hodnotu daňovej licencie. Čiže napr. tých 960 eur a ak by ti vyšla daň 1300€, zaplatíš 1300 - 960 = 340€. Iným spôsobom povedané: zaplatená daň + daňová licencia = daňová povinnosť. To platí pre normálne firmy, ktoré nezoptimalizujú všetky zisky. V tvojom prípade daňovú licenciu zaplatiť musíš tak či tak. A nemusíš toľko optimalizovať...
ariadna22
22.09.14,18:10
možno že neoptimalizuje, možno ho serie, že musí aj z toho trt čo zarobí zacvakať štátu toľko veľa ...tiež bez servítky
Gabhus
24.09.14,02:44
Ďakujem pekne za všetky odpovede, ja nie som PO, len tak sledujem debaty a nie vždy všetko pochopím. Som rada, že toto áno. Ja zarábam len trošku popri dôchodku, z odborných vecí trošku pochopím, trošku nie....... Ale ste zlatí, ďakujem.