JM1968
22.09.14,07:21
Firma 1 dodávala tovar inej firme 2 za dohodnuté ceny (nižšie ako ostatným firmám), teraz som sa dozvedela, že tento rok v marci sa stala majiteľka firmy 1 spoločníkom aj konateľom vo firme 2....ovplyvní mi táto skutočnosť dph? Daň z príjmu viem že áno, ale až v daňovom priznaní za rok 2014, ale čo s DPH od marca? Ďakujem za pomoc.

Ďakujem pekne, vydýchla som si, už som sa videla, ako podávam dodatočné DP za firmu 1 od marca, podľa článku som pochopila, že ak je odberateľ osoba s právom odpočítať si dph, tak môže zostať cena nižšia.
Zita5
22.09.14,05:34
Skús is prečítať nasledovný popis pre spriaznené osoby , je to tam všetko vysvetlené http://www.danovecentrum.sk/clanok-z-titulky/uskutocnenie-obchodu-medzi-spriaznenymi-osobami-z-pohladu-dph_.htm . Potom sa pýtaj .
zlatica76
22.09.14,06:03
DPH nie je problém, bez ohľadu za aké ceny predávaš a komu.

Skôr môže byť problém pri dani z príjmov - tam daňový úrad môže požadovať tzv. transferovú dokumentáciu (aj keď asi sa to týka hlavne zahraničných osôb, keďže sa štáty snažia zabrániť prelievaniu zisku).

Takže, pozri si nejaké usmernenia ohľadom tohto, lebo de facto majiteľka prelieva zisk z jednej firmy do druhej.