silvia999
22.09.14,07:35
malý je narodený 23.12.2013 - do škôlky nastúpil od 2.9. - odvtedy je z neho úplne zmenené dieťa a hlavne má zo škôlky nenormálne nočné mory - vykrikuje zo sna, že on tam už nejde, kope, metá sa - nedá sa nijako utíšiť - opakuje sa to každú noc, bojím sa aby to na ňom nezanechalo nejaké následky, ale nakoľko mi v decembri končí MD do práce treba ísť... zaujímalo by ma teda či je nejaká možnosť predĺženia platenej MD z dôvodu psychickej nezrelosti na škôlku alebo niečo také.. od psychológa alebo ja neviem od koho.. ďakujem za rady čo s tým...
ivka70
22.09.14,05:44
Nie, taky dovod ako nezrelost na skolku nie je dovodom na predlzenu RD.
Navstivit pedagogicko-psychologicku poradnu so synom by vsak bolo dobre, pomozu a poradia aj s tym ako dietatu adaptaciu v MS ulahcit.

Kazdopadne su deti, ktore si na zmenu prostredia zvykaju tyzdne az mesiace, nie par dni. To by ti mohli povedat aj ucitelky v MS. A dolezita je aj spolupraca s nimi.

Nam napriklad pomohlo, ze dieta nenosila do skolky matka, na ktoru bolo viazane, ale otec, pri ktorom take vyrazne problemy rano neboli.

A este jedna poznamocka: to, ze syn vie, ze si doma a je na teba velmi viazany, moze byt tiez jeden z dovodov, preco sa snazi akymkolvek sposobom upozornovat na to, ze chce byt s tebou doma.
A este nerozumiem tomu datumu narodenia: 23.12.2013 - syn naozaj nema ani rok alebo je to preklep a v decembri bude mat 3 roky.
Lebo uvazovat o predlzenej RD sa da az od 3 rokov dietata ....
silvia999
22.09.14,06:16
jasné preklep - bude mať 3 roky teraz, pýtala som sa všetkých mamičiek čo nosia svoje deti aj učiteliek a žiadne nerobí v noci to čo môj - to sa fakt niekedy nedá vydržať - susedia si musia mysieť že ho v noci týram alebo čo... práveže syn nie je na mňa až tak viazaný - chodil bez problémov aj na 2-3 noci babke na prázdniny, naviac je to ocinov miláčik - častokrát chodili aj bezo mňa preč aj na celé dni tak som z toho teraz fakt úplne vyhúkaná.. dala som ho tam aby si do decembra zvykol a ono je to skôr horšie a horšie, ráno ho nemôže vodiť manžel lebo už je v práci, naviac ono tie dni by sme ako tak zvládli ale tie noci to si nedá ani povedať ani nič ani sa k nemu priblížiť... každopádne ďakujem za radu, takže ak sa to nezlepší zostane mi možnosť iba neplatenej MD pričom bude mi štát aspoň platiť zdravotné (prípadne sociálne)? ďakujem