Viera123
22.04.06,20:07
Viete, aké svadobné jubileum máte za sebou? :p
1 rok: Bavlnená svadba
5 rokov: Drevená svadba
6,5 roka: Zinková svadba
7 rokov: Medená svadba
8 rokov: Plechová svadba
10 rokov: Ružová svadba
12,5 roka: Niklová svadba
15 rokov: Krištáľová svadba
20 rokov: Strieborná svadba
30 rokov: Perlová svadba
37,5 roka: Hliníková svadba
40 rokov: Rubínová svadba
50 rokov: Zlatá svadba
60 rokov: Diamantová svadba
65 rokov: Železná svadba
70 rokov: Milostivá svadba
75 rokov: Vyšperkovaná svadba
ondrejvla
22.04.06,20:42
Viete, aké svadobné jubileum máte za sebou? :p
1 rok: Bavlnená svadba
5 rokov: Drevená svadba
6,5 roka: Zinková svadba
7 rokov: Medená svadba
8 rokov: Plechová svadba
10 rokov: Ružová svadba
12,5 roka: Niklová svadba
15 rokov: Krištáľová svadba
20 rokov: Strieborná svadba
30 rokov: Perlová svadba
37,5 roka: Hliníková svadba
40 rokov: Rubínová svadba
50 rokov: Zlatá svadba
60 rokov: Diamantová svadba
65 rokov: Železná svadba
70 rokov: Milostivá svadba
75 rokov: Vyšperkovaná svadba

No, ak sa dožijem, už ďalšia bude táto, som na jej prahu.

40 rokov: Rubínová svadba
Viera123
22.04.06,21:06
No, ak sa dožijem, už ďalšia bude táto, som na jej prahu.

40 rokov: Rubínová svadba
Uf, tak to by ťa mali priam korunovať! Klobúk dolu...;)
durisovad
23.04.06,05:18
Rubinovu budeme mat tento rok aj my, ak nas Pan Boh dozivi. Korunovat za to, ze sme take stare? Alebo za to, ze sme tolke roky vydrzali s tym prvym a jedinym?
Viera123
23.04.06,06:36
Rubinovu budeme mat tento rok aj my, ak nas Pan Boh dozivi. Korunovat za to, ze sme take stare? Alebo za to, ze sme tolke roky vydrzali s tym prvym a jedinym?
Za to, že ste vytrvali :):):)!
ondrejvla
23.04.06,11:59
Za to, že ste vytrvali :):):)!

Aj keď niekedy hrmelo a blýskalo sa, potom vždy vyšlo slniečko! Dáška a u Vás tiež stále nesvieti, čo áno?!
To by bola nuda, musí byť občas aj kúštik mráčika, inak by nám vypálilo oči!
Zita5
23.04.06,12:02
Hľadám sa ....je to niečo viacej ako strieborná a menej ako perlová ...Vlasti aj s mráčikom i so slniečkom ....chi chi .....:)
Zita5
23.04.06,12:04
28 rokov ...čiže čakateľka na striebornú ...nie ?
ondrejvla
23.04.06,12:06
28 rokov ...čiže čakateľka na striebornú ...nie ?

Zitka, veď striebornú si už mala! Vari na perlovú, nie?
Zita5
23.04.06,12:07
Zitka, veď striebornú si už mala! Vari na perlovú, nie?


Ale áno už som z toho domotaná .......čakateľka na perlovú .....ešte že Ťa mám .:) ;)
ondrejvla
23.04.06,12:12
Ale áno už som z toho domotaná .......čakateľka na perlovú .....ešte že Ťa mám .:) ;)

Cmuk!
Len mi prosím prezraď, čoho, alebo koho si to člen? Prezraď skratku....
Viera123
23.04.06,12:19
Viete, aké svadobné jubileum máte za sebou? :p
1 rok: Bavlnená svadba
5 rokov: Drevená svadba
6,5 roka: Zinková svadba
7 rokov: Medená svadba
8 rokov: Plechová svadba
10 rokov: Ružová svadba
12,5 roka: Niklová svadba
15 rokov: Krištáľová svadba
20 rokov: Strieborná svadba
30 rokov: Perlová svadba
37,5 roka: Hliníková svadba
40 rokov: Rubínová svadba
50 rokov: Zlatá svadba
60 rokov: Diamantová svadba
65 rokov: Železná svadba
70 rokov: Milostivá svadba
75 rokov: Vyšperkovaná svadba Ďalšie zdroje uvádzajú dosť podobnú zostavu, odlišné sú však máličko. (napr. striebornú svadbu posúvajú na 25 rokov, pri 20 rokoch je to porcelánová svadba):
- Po 1. roku manželstva sa oslavuje bavlnená svadba : partneri by sa mali spolu ešte stále cítiťako v bavlnke.
- Po 2. roku papierová svadba: partneri by mali pri tejto príležitosti sviatočne stolovať.
- Po 3. roku kožená svadba: partneri bysi mali venovať darčeky vyrobené z kože.
- Po 4. roku kvetinová svadba: príbytok by sa mal vyzdobiť kvetinami.
- Po 5. roku drevená svadba: partneri by si mali venovať vzácnejšie predmety z dreva.
- Po 6. roku železná svadba: partnerka by mala dostať darček z kovu.
- Po 7. roku medená svadba: partnerka by mala dostať medený peniaz.
- Po 8. roku bronzová svadba: partnerka by mala dostať darček z bronzu.
- Po 9. roku hlinená svadba: partnerka by mala dostať darček z pálenej hliny.
- Po 10. roku cínová alebo ružová svadba: partnerka by mala dostať množstvo kvetov.
- Po 11. roku oceľová svadba: partnerkaby mala dostať praktický darček z ocele.
- Po 12. roku hodvábna svadba: partneri by si mali venovať darčeky z pravého hodvábu.
- Po 13. roku čipková svadba: partnerkaby mala dostať pôsobivý čipkový darček.
- Po 14. roku slonovinová svadba: partnerka by mala dostať darček zo slonoviny.
- Po 15. roku krištáľová svadba :partneri by si mali venovať darčeky z krištáľu.
- 20. výročie: porcelánová svadba
- 25. výročie: strieborná svadba
- 30. výročie: perlová svadba
- 35. výročie: ľanová alebo korálová svadba
- 40. výročie: rubínová svadba
- 45. výročie: jantárová alebo zafírová svadba
- 50. výročie: zlatá svadba
- 55. výročie: smaragdová svadba
- 60. výročie: diamantová svadba
- 65. výročie: kamenná svadba
- 70. výročie: platinová alebo požehnaná svadba
- 75. výročie: nebeská svadba
alušik
23.04.06,12:20
Rodičia zajtra oslavujú perlovú svadbu.:) Neviete mi pri tej príležitosti poradiť nejaké vhodné blahoželanie? ;)
Viera123
23.04.06,12:45
Rodičia zajtra oslavujú perlovú svadbu.:) Neviete mi pri tej príležitosti poradiť nejaké vhodné blahoželanie? ;)
Alušík, niečo som našla a pridala do Blahoprianí, vinšov, pozdravov.
alušik
23.04.06,12:48
Ďakujem, hneď idem pozrieť. Hm, ako vidím, my tento rok oslávime hlinenú svadbu... Len aby mi manžel pri tej príležitosti nerozbil nejaký hlinený črepník o hlavu...:D
Viera123
23.04.06,12:49
Ďakujem, hneď idem pozrieť. Hm, ako vidím, my tento rok oslávime hlinenú svadbu... Len aby mi manžel pri tej príležitosti nerozbil nejaký hlinený črepník o hlavu...:D
Hahaha, toto bolo dobréééééé:D:D:D.
Zita5
23.04.06,13:06
Cmuk!
Len mi prosím prezraď, čoho, alebo koho si to člen? Prezraď skratku....

Vlastička skús uhádnúť .....nič tajné ......možno aj u Teba by plnila svoj účel moja skratka .;) To by si sa čudovala .:p
ondrejvla
23.04.06,14:41
Vlastička skús uhádnúť .....nič tajné ......možno aj u Teba by plnila svoj účel moja skratka .;) To by si sa čudovala .:p
Pekný a ničím nerušený deň želá ZITA , člen ZZNP

... Zitka, že by " zaručene zdravá nepomilovaná panna"?!
Tak táto skratka ( alebo značka)by u mňa účel neplnila. Zaručene!
Zita5
23.04.06,14:49
Pekný a ničím nerušený deň želá ZITA , člen ZZNP

... Zitka, že by " zaručene zdravá nepomilovaná panna"?!
Tak táto skratka ( alebo značka)by u mňa účel neplnila. Zaručene!


Že by , v tom nelietam :cool: ........tak dobre Združenie závislákov na Porade , túto skratku mi vymyslel môj synáčik .:p
durisovad
23.04.06,15:35
Veru, keby obcas nesprchlo, slnko by nas celkom vysusilo. Ale to je trosku o niecom inom, ved ked clovek raz prisaha, ze s tym jednym bude v dobrom aj zlom do smrti, porusenie prisahy by som brala ako popretie samej seba a spinenie so do ust. Kadeco sa prihodi, ale nic nie je neprekonatelne. Prajem vsetkym, aby im to vydrzalo do tej smrti. A smrt aby prisla co najneskor, najlepsie az po stom vyroci.

Aj keď niekedy hrmelo a blýskalo sa, potom vždy vyšlo slniečko! Dáška a u Vás tiež stále nesvieti, čo áno?!
To by bola nuda, musí byť občas aj kúštik mráčika, inak by nám vypálilo oči!
premiko
27.04.06,23:54
Názvy výročí svadby

Výročie Názov výročia
1 bavlnené
2 papierové
3 kožené
4 kvetinové
5 drevené
6 železné
7 vlnené
8 bronzové
9 medené alebo hlinené
10 cínové
11 oceľové
12 petržlenové
12 hodvábne
13 čipkové
14 slonovinové
15 krištáľové
20 porcelánové
25 strieborná svadba
30 perlové
35 korálové
38 hliníkové
40 rubínové
45 zafírové
50 zlatá svadba
55 smaragdové
60 diamantová svadba
65 kamenné
70 platinové
LubicaN
28.04.06,03:47
Ďakujem, hneď idem pozrieť. Hm, ako vidím, my tento rok oslávime hlinenú svadbu... Len aby mi manžel pri tej príležitosti nerozbil nejaký hlinený črepník o hlavu...:D


...Ali, ten črepník by nebol ktovie čo...ale mohla by si dopadnúť aj horšie...


19.5. oslavujeme DREVENÚ svadbu...v mojom prípade to kľudne môže byť aj stolička...:(


Nandrolon
28.04.06,04:30
zatial je to iba prec bavlnena...
andi
06.09.06,18:11
Zajtra oslavujeme cínovú svadbu prosím poradťe mi dobrź darček pre manžela.Píšete tu že čo by mala dostať partnerka ,ale čo dať manželom?
Melnick
06.09.06,18:40
Zajtra oslavujeme cínovú svadbu prosím poradťe mi dobrź darček pre manžela.Píšete tu že čo by mala dostať partnerka ,ale čo dať manželom?

Ahoj Andi,pozvi miláčika na večeru a kúp mu aj kvietok,veď aj muži môžu byť obdarovaní kvetinkou,nemyslíš? A nakoniec ten kvietok aj tak ostane v Tvojej váze.:)
abel
07.09.06,19:21
Zajtra oslavujeme cínovú svadbu prosím poradťe mi dobrź darček pre manžela.Píšete tu že čo by mala dostať partnerka ,ale čo dať manželom?
Už je asi neskoro, ale ja by som mu kúpila napr. nejakú hodvábnu nočnú košieľku, ktorá by mi sedela :D
Gabi03
08.09.06,05:05
Skvelá táto porada! :)
My s manželom práve dnes oslavujeme výročie a chystala som sa vyhľadať na nete, že aká to je. Už len drevený darček vymyslieť. :rolleyes:
daniek
11.09.06,07:27
neviete kde by som sa k nejakému peknému svadobnému symbolu napr. obrúčky chcela by som si sama vytlačiť oznámenia
Tweety
11.09.06,07:29
Skvelá táto porada! :)
My s manželom práve dnes oslavujeme výročie a chystala som sa vyhľadať na nete, že aká to je. Už len drevený darček vymyslieť. :rolleyes:Dodatočne k výročiu gratulujem a želám ešte veľa krásnych spoločných chvíľ.:):):):):):):):)
bendži
11.09.06,08:10
neviete kde by som sa k nejakému peknému svadobnému symbolu napr. obrúčky chcela by som si sama vytlačiť oznámenia
neviem či je to svadobný symbol, obrúčky to určite nie sú, ale možno pomôže tento obrázok..
lenkak
11.09.06,16:03
stanka613
12.09.06,09:01
1 oktobra oslavim s mojim manzelom prvé výrocie svadby neviem co mu mam kupit chcela som dat zaramovat 4 fotky zo svadby do velkeho ramiku do kopy ako spomienku na ten nádherný den ale zda sa mi to ako keby som si davala sama sebe darcek pretoze mne sa to velmi paci


pomozte mi prosim:) :) :) :p :p :p
Gabi03
12.09.06,09:09
1 oktobra oslavim s mojim manzelom prvé výrocie svadby neviem co mu mam kupit chcela som dat zaramovat 4 fotky zo svadby do velkeho ramiku do kopy ako spomienku na ten nádherný den ale zda sa mi to ako keby som si davala sama sebe darcek pretoze mne sa to velmi paci


pomozte mi prosim:) :) :) :p :p :p

mimotemy Asi ti neporadím, lebo ty si najlepšie poznáš toho svojho. Ale som len chcela spomenúť, že takéto problémy mávam aj ja. Ešte keď som s drahým len chodila, kúpila som mu na narodky rádio-budík. No a kto ho má teraz na nočnom stolíku? No ja! :D Tak isto dostal nedávno odomňa meteorologickú stanicu, ktorá ukazuje okrem iného aj vonkajšiu teplotu. No a kto to veľmi potrebuje, keď sa ráno oblieka? No ja! :D :D :D
Myslím, že chlapom ani nejde tak o darček, ako o snahu. Možno by sa potešil skvelej večere a "teplej" posteli. ;)
stanka613
12.09.06,09:32
rozmyslala som aj nad tou vecerou ale chcem aby to bol vynimocný den pýtala dom sa aj jeho ale nevie mam si kupit nieco sexy aby som mu ulahodila
abel
12.09.06,13:22
1 oktobra oslavim s mojim manzelom prvé výrocie svadby neviem co mu mam kupit chcela som dat zaramovat 4 fotky zo svadby do velkeho ramiku do kopy ako spomienku na ten nádherný den ale zda sa mi to ako keby som si davala sama sebe darcek pretoze mne sa to velmi paci


pomozte mi prosim:) :) :) :p :p :p Stanka, ale veď vy aj ste jedno telo, jedna duša, náhodou je to pekné. A priprav nejakú slávnostnú večeru, zapálenú sviečku, vychladené šampanské, v rámiku foto a o darček sa určite postará ON.
A to prvé výročie je vlastne začiatok Vašej tradície, tak keď si aj dáš niečo sexi a budeš to dodržiavať pri každom výročí, človek Vám môže len závidieť.
ondrejvla
08.04.07,20:39
Ešte pár minút je od ukončenia dňa 8.apríla. Pred 40-imi rokmi som si zobrala za manžela ten môj poklad. Je to už dávno, no nedá mi, aby som tu pred priateľmi nepovedala, ďakujem Bohu za tento dnešný deň, za všetky roky, za moje poklady, ktoré mám doma a aj za život. Aj za to, že mi dáva nádej na sny a ďalšie túžby prežiť ešte kúsok šťastia na tejto zemi. Som rada, že som sa dožila mojej RUBÍNOVEJ SVADBY. Želám všetkým mladým párom, ľúbte a žite tak, aby ste sa dožili nielen rubínovej, ale i zlatej, diamantovej...
Ivana Š
08.04.07,20:50
Vlasti, blahoželám ku krásnemu výročiu svadby!


http://www.gify.nou.cz/kv_ruze1_soubory/60.gif
lenkak
08.04.07,21:06
Vlasta odo mňa si pozdrav už dostala, tak ale ešte raz:
nezabúdajte na seba, že máte jeden druhého, máte šťastie, že aj po toľkých rokoch.
Gabi03
15.11.07,13:25
Rubínový jubilanti, čo ste dostali k výročiu? :) V sobotu ideme svokrovcom blahoželať a ja okrem kytice nemám poňatia, čo by som im ešte tak zobrala...
Budem vďačná za všetky nápady. :o
Gabi03
16.11.07,07:14
Rubínový jubilanti, čo ste dostali k výročiu? :) V sobotu ideme svokrovcom blahoželať a ja okrem kytice nemám poňatia, čo by som im ešte tak zobrala...
Budem vďačná za všetky nápady. :o

Nikto nič? :)
durisovad
16.11.07,21:45
Ak mate dost penazi, skuste im kupit tyzden alebo dva v nejakych kupeloch a po dobu, kedy tam budu relaxovat, sa im postarat o domacnost. Ak vela investovat nemozete, myslim, ze ich potesi pekna kytica, dobra bomboniera a kvalitna liehovina.
Zuzka10
17.11.07,09:31
Viete, aké svadobné jubileum máte za sebou? :p
1 rok: Bavlnená svadba
5 rokov: Drevená svadba
6,5 roka: Zinková svadba
7 rokov: Medená svadba
8 rokov: Plechová svadba
10 rokov: Ružová svadba
12,5 roka: Niklová svadba
15 rokov: Krištáľová svadba
20 rokov: Strieborná svadba
30 rokov: Perlová svadba
37,5 roka: Hliníková svadba
40 rokov: Rubínová svadba
50 rokov: Zlatá svadba
60 rokov: Diamantová svadba
65 rokov: Železná svadba
70 rokov: Milostivá svadba
75 rokov: Vyšperkovaná svadba
My práv e dnes máme výročie medzi struebornou a perlovou /28/, dúfam že aj tá perlová bude taká pekná ako bola strieborná.
Rozalka
17.11.07,13:41
Je tu istý časový posun, strieborná svatba sa oslavuje 25.
slavkasig
07.12.07,06:36
Ja a môj drahý oslávime 9.1. krištáľovú svadbu už sa teším ako to oslávime večer keď deti zaspia manžel sadne pri počítač ja k telke a budeme si užívat ticho a kľud ktorého si pri našich ratolestiach užijeme veľmi málo
Zuzka10
07.12.07,07:12
Blahoželám k výročiu!
KoxXxo
31.01.11,12:15
Potrebujem nejaké tipy, čo ste dali alebo dostali na RUBÍNOVÉ výročie svadby (40r).
osky
31.01.11,14:09
no ako to tak citam,je tam chyba!!!!!
strieborna svadba je po 25-tich rokoch manzelstva,presne polovica zlatej!!!!!!!
Kvaka
31.01.11,14:43
Potrebujem nejaké tipy, čo ste dali alebo dostali na RUBÍNOVÉ výročie svadby (40r).
No teda, tak to veru nepamätám, asi som to vlani zmeškala, rok už od našej rubínovej svadby prešiel a ja ani neviem, čo sme dostali. Máme ale tri živé rubíniky, tak tie nám pribudli medzi tou perlovou a rubínovou svadbou, čo ešte viac nám treba? Ja už si počkám len na to zlato.
gardenia
31.01.11,16:55
Na sto percent viem, že strieborná svadba je 25 rokov. Viera 123, kde si to nabrala? Potom aj to ostatné je nesprávne.
Kvaka
31.01.11,17:45
Správne je to asi tu, našla som
http://www.svadba.sk/article-poznate-vyrocne-oslavy-sobasa.html
http://www.svadba.sk/article-poznate-vyrocne-oslavy-sobasa-2.html
Podľa tohto je to trošku inak, ale 40 výročie je rubínová svadba.
Kvaka
31.01.11,18:01
Rok svadba
1 bavlnená
2 papierová
3 kožená
4 kvetinová
5 drevená
6 železná
7 medená
8 bronzová
9 hlinená
10 ružová alebo cínová
11 oceľová
12 hodvábna
13 čipkovaná
14 slonovinová
15 krištáľová
20 porcelánová
25 strieborná
30 perlová
35 korálová
40 rubínová
45 jantárová alebo zafírová
50 zlatá
55 smaragdová
60 diamantová alebo briliantová
65 kamenná alebo železná
70 platinová alebo požehnaná
75 nebeská

Tak máte tipy na každoročné darčeky.