slady
22.09.14,08:41
Dobrý deň, chceli by sme si požiadať o grant na inštaláciu kotla na biomasu, konkrétne drevné pelety (Hercules Duo - Viadrus). V podmienkach sa požaduje účinnosť kotla 85%, určité hodnoty emisií pre CO a tuhé znečisťujúce látky a tieto informácie majú byť obsiahnuté v certifikáte akreditovanej európskej skúšobne alebo v skúšobnom protokole od výrobcu alebo dovozcu. Kontaktovala som dodávateľ kotla ale dostala som iba kópiu európskeho certifikátu, kde sa tieto informácie nenachádzajú a potom informácie o smerniciach ktoré kotol spĺňa a ďalších certifikátoch... mám si priamo od výrobcu žiadať presný dokument s konkrétnymi informáciami alebo si to viem dohľadať niekde na internete? ak áno tak kde? Ďakujem vopred za akúkoľvek odpoveď.
Richard
22.09.14,07:45
Ak má grant nejaké podmienky, tak hľadaj kotol ktorý tomu bude vyhovovať.

Prepošli tie podmienky na predajcov s tým že ak to spĺňajú tak to chceš od nich kúpiť. Malo by byť v ich záujme nájsť potrebné certifikáty, keď chcú predávať. Tých lenivejších treba asi trochu viac pootravovať.

Ak nepochodíš, tak sa obráť na výrobcov, nájdi si na stránkach výrobcov či ich zastúpení kontakty na technikov a napiš im či zavolaj.
slady
22.09.14,08:09
Ďakujem, my už máme kotol kúpený aj nainštalovaný, o grante sme sa dozvedeli až teraz a ak sa snažím zistiť či podmienky spĺňame alebo nie. Skúsim to priamo u predajcu, lebo firma ktorá nám ho robila mi iba prefotila certifikát na ktorom sa to neuvádza. ďakujem za radu.
Richard
22.09.14,08:13
Aha, no ak sa to dá nejak pokryť tým grantom tak asi má význam otravovať výrobcu.