beline
22.09.14,11:44
Môže mi niekto pomôcť ohľadne návrhu alebo je to žiadosť? na odloženie vykonateľnosti rozhodnutia na súd? ako to napísať alebo nejaký vzor?Poradila mi to sudkyňa,že to môžme urobiť,keď máme exekúciu a poslať to na súd.Pozastavia týmto exekúciu? alebo nám aj tak po 14 dňoch navýšia trovy a odmeny exekútorovy?
draik
22.09.14,11:47
Nie je jasné, či chcete podať návrh na odloženie vykonateľnosti rozhodnutia napr. z dôvodu dovolania alebo či len chcete žiadať o odklad exekúcie. Ak to druhé a nie sú iné zákonné dôvody, , tak môžte dať návrh na odklad za predpokladu, že ste sa bez vlastného zavinenia dostali do situácie, že by exekúcia mala pre Vás alebo rodinu mimoriadne nepriaznivý dopad. Na odklad nie je právny nárok a možno ho z toho istého dôvodu povoliť len raz.
beline
22.09.14,15:28
chceme podať návrh na odloženie vykonateľnosti rozhodnutia z dôvodu odvolania,,tak to posielam na súd,kde som sa odvolal alebo exekútorský súd?je na to niekde vzor? ako to napisať?ďakujem
misoft
22.09.14,15:32
Exekútorský súd? Taký predsa neexistuje. Jedine súd.
Ale skôr sa - ak sú na to dôvody) - podáva námietka voči exekúcii v zákonnej lehote exekútorovi, ak tento neakceptuje, tak sa to potom podáva na súd a ten rozhodne.
Ovšem pozastavenie nemá vplyv na exekúciu - tá bude trvať stále! Exekúcia by musela byť súdom zrušená!
beline
22.09.14,15:53
a súd exekúciu v akom prípade zruší? musím im niečo predložiť-poslať ,aby o tom vedeli,,,to je ten návrh na odloženie vykonateľnosti?chceme to urobiť čím skúr,lebo exekútor sa vyhráža ďalšími poplatkami ,keď to nezaplatíme do 14 dní.
draik
22.09.14,16:35
Bolo dobré tu jasne napísať, o čo ide, lebo nemáme vešteckú guľu. Čo vlastne chcete dosiahnuť, z akého dôvodu?
To je pohľadávka skrz výživné? Inak by ťažko mohlo byť rozhodnutie vykonateľné ešte predtým, než by bolo právoplatné a než by uplynula lehota na podania odvolania.
Môžte podať návrh na odklad exekúcie resp. návrh na zastavenie exekúcie, ak sú splnené zákonné predpoklady, po doručení upovedomenia máte lehotu na podanie námietok voči exekúcii.
beline
22.09.14,17:06
áno o výživné