lenka_mikusova
22.09.14,14:36
Dobry den. Uctujem pre SZCO, neplatcu DPH. Nakupil tovar cez internet - cez e-shop, pricom pocas zadavania internetovej objednavky zvolil uhradu platobnou kartou. Spolu s tovarom mu prisla faktura kde je nulovy zostatok, kedze tovar uhradil vopred. Nemam zalohovu fakturu na zaklade ktorej by som zuctovala platbu z bankoveho uctu. S ostrou fakturou to asi zuctovat nemozem kedze ma nulovy zostatok. Mam brat ostru fakturu ako blocik z obchodu kedy uctujem platbu kartou cez priebezne polozky? Alebo ako inak postupovat?


Ďakujem Mishok za odpoveď. Zaúčtovala som to cez priebežné položky, len by som rada vedela, či je správne.Účtujem v programe MRP.
Zhrniem konkrétny prípad:
Platba kartou cez internet za tovar (nákup cez e-shop) - peniaze odišli z účtu 23.8.2014 (nemám žiadny doklad, iba výpis z účtu)
Ostrá faktúra (s nulovým zostatkom k úhrade) prišla spolu s tovarom 27.8.2014

Zaúčtovala som to nasledovne:
23.8.2014 - zaúčtovala som pohyb z bankového výpisu ako výdaj na priebežné položky
27.8.2014 - interný doklad - príjem z priebežných položiek
27.8.2014 - interný doklad - nákup tovaru (do zásob ako VZdZD) - tu som brala tú faktúru s nulovým zostatkom ako podklad k zaúčtovaniu, ako keby to bol bločik z pokladne (pri platbe kartou v obchode)
Môže to takto byť?
Mishok
22.09.14,12:42
Ano, cez priebežne položky.
lenka_mikusova
22.09.14,13:11
Dakujem ;)