simona7755
22.09.14,15:26
Ahojte všetci.
Mám jeden problém ohľadom zásielky do zahraničia. Poslala som darček priateľovi do Anglicka 2. triedou v bublinkovej obálke. Už pred dvoma týždňami a stále to nedostal. Väčšinou to trvá maximálne týždeň. Chcem sa opýtať, či sa teda dá nejako zistiť kde zásielka je keďže som to poslala normálne bez podacieho lístku?
Peggynka
22.09.14,13:29
Zásielka sa eviduje podľa čísla,takže tak.Obyčajný list podľa hmotnosti len oznámkuješ,doporučený podávaš s podacím lístkom,ktorý má číslo a môžeš si priplatiť službu Track & Trace,kde si na internete sleduješ pohyb zásielky.
Chobot
22.09.14,13:42
Ak to nebolo doporučene, tak nezistíš. Také zásielky sa neevidujú po ceste.
lujza.j
22.09.14,13:54
buď ho vyzve colnica, alebo a ti to vráti...alebo aj nie....mne sa takto 3roky do zadu prevetrali cigošky...do frankfurtu a na spátek do ba.....išli prvou triedou...aj tak ich nedoručili , že adresa neznáma ....blbosť.....už taká zasiela tam doručená bola......
neviem čo si posiela......v mojom prípade ak to kukli cez rtg...videli, že čo tam je.....tak lepšie späť ako colnica:)
jslancik
22.09.14,14:49
Druha trieda?
Peggynka
22.09.14,15:03
Však logika...číslo má len doporučená zásielka s podacím lístkom.
erik555
22.09.14,15:03
jslancik, na tom nezalezi, ci je to prva, alebo druha trieda! Mna len udivuje, ze listova zasielka (bublinkova obalka) sa da poslat do zahranicia aj bez podacieho listka :D (aspon tak o tom pise zadavatelka temy)
jslancik
22.09.14,15:07
Hej, ja viem. Chcel som napisat, ze ci aj nedoporucene zasielky maju cisla. Lebo o doporuceni nic nepise zadavatelka. Moja chyba...
jelalim
22.09.14,17:24
Sledovat sa to neda, ak chces sledovat priplat si nebuduce za "doporucene" cca 1,30EUR do Anglicka.

Podla mna sa balicek este objavi a dorucia ho. Do Anglicka ide niekedy zasielka 2 pracovne dni, a niekedy 3 tyzdne. Je to normalne. Rozdiel medzi 1 a 2 triedov takmer ziadny.
arizona
22.09.14,19:19
Ja som posielala do GB v obalke /doporucene,poistene atd./ instalacne CD. Tiez sa mi po mesiaci vratilo,akoze adresa nenajdena. Pritom adresa na 100% dobra,znama...Nenasli adresata doma, tak bez upozornenia poslali naspat...nuz, anglansky kludik , ne?
Chobot
22.09.14,19:52
A prečo by sa bublinková obálka nemohla poslať obyčajnou poštou?
lujza.j
22.09.14,20:31
mne a to prevetralo za 20e....:(čo už...
Peggynka
22.09.14,20:32
Môže sa poslať,len je to risk,že nedorazí a nemáš doklad o zaslaní.Tarify udávajú len rozmery a hmotnosť (50;100;500...gr) a na základe toho nalepíš hodnotu známok.Medzi I.a II. triedou je rozdiel v rýchlosti dodania,na SK je to I.tr. 24hod,pokiaľ to na pošte podáš do termínu zvozu (u nás je to do 15:00 hod) a II.tr. 3-4 dni.Existuje aj expresná zásielka do 1 kg,tzv. Expres Mail Servis (EMS).
Peggynka
23.09.14,03:51
Richard ma mínuskoval za túto odpoveď,tak sa v tom povrtám:...Zásielka sa eviduje podľa čísla,takže tak.
Zadávateľka sa pýta,či sa dá zistiť kde je zásielka,keďže nemá podací lístok.
Ak nemá podací lístok,nemá číslo,zásielka nie je evidovaná a teda to možné zistiť nie je.
Na túto logiku nepotrebuje nikto byť členom mensy,aby to pochopil.Ak som zadanie nepochopila ja a predstava Richarda bola taká,že tu vypíšem postup,tarify SP a časy za ako dlho dôjde ten ktorý list do VB,tak sa ospravedlňujem,ale na toto sa nepýtala.
bettylou
23.09.14,04:01
sledovane je to podla toho, čo pošleš, mne sa stalo že zásielka (okuliare) šla cez švajc naspäť do austrie a potom na slovensko, a to bolo na obálke aj moje tč. treba za tým ísť a nájsť sa to dá