zuzanna
22.09.14,16:09
ak by nahodou niekto mal takyto pripad alebo vedel link na nejake priklady pre dohody od 01.07.2014 prosim napiste mi ako postupovat pri takejto dohode uzavretej 15.02.2014 pracovná činosť s tým že dotyčná chodí na zavolanie pracovala vo februári a teraz až v auguste vyplácanie dohodnuté raz za štvrťrok ako postupovať brať to stále ako nepravidelný príjem a odmeňovať tiež že raz štvrťročne??? keď v zákonníku práce je napísané, že odmena musí byť vyplatená po mesiaci v ktorom pracoval
fakt nikto neviete poradit ako postupovat pri takejto dohode a ako vyplacat uvedeného zamestnanca prooooosiiim
katka 23
25.09.14,07:36
pri posudzovaní či ide o pravidelný alebo nepravidelný príjem sa riadime podľa pokynov Sociálnej poisťovne - ide o nepravidelný príjem

Sociálna poisťovňa aj po 1. júli 2014 posudzuje pravidelnosť alebo nepravidelnosť odmeňovania na účely sociálneho poistenia podľa toho, ako je dohoda o brigádnickej práci študentov a dohoda o pracovnej činnosti uzatvorená, t.j. či ide o právny vzťah zakladajúci právo na pravidelný mesačný príjem alebo o právny vzťah zakladajúci právo na nepravidelný príjem (ak sú napr. práce vykonávané nepravidelne a príležitostne). Ak je v dohode určený nepravidelný príjem, zamestnávateľ naďalej posiela výkaz poistného a príspevkov až po skončení dohody. Poistné je splatné do ôsmeho dňa druhého kalendárneho mesiaca, ktorý nasleduje po mesiaci, v ktorom právny vzťah zanikol.

a pri vyplácaní odmeny postupujeme podľa zmien v Zákonníku práce od 01.07.2014 - vyplatiť najneskôr do mesiaca po mesiaci v ktorom bola práca vykonaná
zuzanna
25.09.14,08:37
tak ak som to dobre pochopila moja dohoda je stale nepravidelny prijem - pretoze sa robi nepravidelne, podla zavolania a teraz za august ked budem robit vyplatu tak urobim podla toho kolko zarobil odvediet zdravotnu z toho a dan z prijmu a socialne az po ukonceni dohody tak???
zuzanna
26.09.14,05:55
katka prosim ta uvazujem teda spravne ak tu budes napis dik
katka 23
26.09.14,09:58
uvažuješ správne
zuzanna
01.10.14,18:32
moooc dakujem za super vysvetlenie