eleonora26
22.09.14,16:41
Ahojte,potrebovala by som poradit. Mala som Zmluvu o obchodnom zastupeni,teda na zivnost. Medzitym som si nasla robotu na pracovnu zmluvu a dala vypoved. Byvaly zamestnavatel sa vyhraza,ze mi da absenciu mesacnu,nakolko podla zmluvy mam mesacnu vypovednu lehotu alebo ukoncenie k datumu ktory pozadujem,avsak bez naroku na odplatu za odpracovane dni. O odplatu samozrejme nechcem prist,ale co znamena v tomto pripade absencia? Na co ma zamestnavatel narok a na co ja? Dakujem za radu.
eleonora26
22.09.14,14:45
Ahojte,potrebovala by som radu. Mala som Zmluvu o obch.zastupeni,teda na zivnost,medzitym som si nasla pracu na prac.zmluvu a podala vypoved. Byvaly zamestnavatel sa vyhraza absenciou mesacnou,nakolko podla zmluvy mam mesacnu vypovednu dobu alebo ukoncenim zmluvy k datumu,ktory pozadujem,avsak bez naroku na odplatu. Samozrejme o odplatu nechcem prist na tie dni,ktore mam odpracovane,tak v tomto pripade co presne znamena absencia ak mam zivnost? len nevyplatenie tych dni,ktore by som tam mala podla zmluvy zotrvat? Dakujem za radu.
avalik
22.09.14,14:50
Ty nazývaš zamestnávateľom tvojho obchodného partnera, s ktorým máš uzatvorenú zmluvu ako živnostník? Ak áno, platí to, na čom ste sa dohodli v zmluve.

A pre budúcnosť, obchodný partner nie je zamestnávateľ. Nemáš ochranu ako zamestnanec.
eleonora26
22.09.14,14:58
Nazyvam ho zamestnavatelom,nakolko to nie je klasicka zivnost a na pol uvazku som bola zamestnana,ale odvody som si platila sama. len neviem,ci mi moze dat len absenciu alebo aj nejaku inu pokutu,pripadne siahnut na odplatu,ktora bola dohodnuta v zmluve. V zmluve absenciu specifikovanu nemam,len mesacnu vypovednu dobu.