Zzazzu
23.09.14,07:53
Pozerala som si jeden eshop, z ktorého sme nedávno kupovali kotlík na guláš. Našla som tam žehliacu dosku so zabudovanou el. zásuvkou. Keďže žehlím často, hľadám spôsoby ako si to uľahčiť. Nedávno som zainvestovala do kvalitnej žehličky a teraz ma zaujalo toto. Mňa nebaví natiahnutá predlžovačka, o ktorú mi každý zakopáva ;-) preto by som chcela vedieť, či je to naozaj praktické?
ivka70
23.09.14,05:55
Kazdopadne aj k tej zehliacej doske sa nejako musi elektrina dostat, nemyslim si, ze sa tej natiahnutej predlzovacky zbavis.
bodliak
23.09.14,06:02
Somarina.

Kľudne mínuskuj, pako.
evuš
23.09.14,06:04
Súhlasím s Ivkou70... jedine, že by si si elektriku priamo vyrábala na žehliacej doske šlapaním ako na bicykli ;)
jslancik
23.09.14,06:04
počuli, počuli :) je to bežná vec, asi každý má takú doma. Samozrejme, doska nemá vlastný generátor (ani nevyrábaš elektriku šlapaním na bicykli :)), takže treba k nej dotiahnuť elektriku. Doska má vlastný kábel, asi 2m dlhý (individuálne)
evuš
23.09.14,06:04
..tuším máme obaja rovnaký názor :-)
tom_i
23.09.14,06:06
zadaj si do googla žehliaca doska so zásuvkou a nájdeš ich tam haba kuk, ale tie dosky tiež nemajú neviem ako dlhé káble, moja má cca 2m, takže tiež je podstatné kde máš zásuvky
PS keby som je nedostala určite by som si ju nekúpila, pretože je jedno či natiahnem predlžovačku alebo dám do zásuvky kábel z dosky a potom zapnem žehličku
jslancik
23.09.14,06:06
veru, predbehla si ma :( :)
fortunka
23.09.14,06:18
Pouzivam to roky, usetri to predlzovacku a aj robotu z chystanim dosky. Ja osobne by som inu nebrala, skor pokukujem po zehliacej stanici, ci ako sa to vola :P Ale to az budem vacsie byvanie :P
Ale kabel ti tam bude trcat aj tak :) Cize to zakopavanie vyriesis iba tak, ze budes mat dosku tam kde okolo nej nik nebude behat :)))
A inak.. nie je to ziadna novinka, ja to pouzivam dlhe roky, mne osobne ta predlzovacka alebo zasuvka inde vadila, lebo takto aj ten zehlickovy kabel ide tam kde ma ist a nie niekam inam a potom iba napravam vkuse zavadzajuce kable :P
Richard
23.09.14,06:25
Je to bežná vec. Význam to má ak má zároveň aj držiak na kábel, ktorý ti drží kábel zhora, aby sa ti pri žehlení neplantal po prádle ktoré žehlíš, ťahal ho a podobne.

Ak máš len obyčajnú predlžovačku na zemi, tak ti ťahá kábel žehličky k zemi čo je nepraktické.

Viď obrázok, šípka ukazuje na držiak kábla žehličky.
jslancik
23.09.14,06:31
ten držiak je skôr nepraktický. Moja pani ho za x rokov nikdy nepoužila, tak som ho po čase odstránil (zavadzal pri skladovaní). Žehličky sú už dlhšie robené tak, aby im kábel nezavadzal (aspoň my takú máme)
Richard
23.09.14,06:41
Možno záleží od prevedenia, ak jej to príliš ťahalo tak to radšej nepoužívala. Minimálne aj tá zásuvka pomáha, lepšia ako keby si ju mal na zemi.
avalik
23.09.14,06:46
no keď ten držiak nikdy nepoužila, tak ako môžeš tvrdiť, že je nepraktický? ... ja ho mám aj používam a som spokojná ;)
jslancik
23.09.14,06:56
chytáš ma za slovíčka, alebo mi vkladáš slová do úst? Skúsila ho použiť, neosvedčil sa, tak ho nepoužívala. Ten prvý krát to bola iba skúška, preto som mohol napísať, že ho "nikdy nepoužila".
S káblom nemá problém, nezavadzia jej pri žehlení, takže nepotrebuje takú "vychytávku" ako je spomínaný držiak kábla.
fortunka
23.09.14,07:03
Ja som ho pri prvej doske nepouzivala, az ked mi padla zehlicka nie prave lacna, tak som ho zacala pouzivat a teda nedam nan dopustit.Je to IBA sila zvyku :))) moja mama to tiez v kuse odlomi dole, aj ked si kupi dosku.. a u nas to pouziva... ked si na to clovek zvykne, uz bez toho nebude :)) A pri malej dcerke to mam tiez ako poistku, ze mi nezhodi studenu zehlicku na zem ak nejdem skladat dosku a necham ju niekde v izbe. Pri skladovani vobec nezavadzia, ved sa sklopi uplne na dosku, nasledne nakrutim kabel zo zasuvky a hotovo... ani to netrci :)
dalid
23.09.14,12:11
Nejako mi uniká pointa tohto celého? Veď takéto dosky sú na trhu min 10 rokov, podobnú doma máme.. Ale umiestnenie zásuvky je od spodku žehliacej doske a držiak na kábel je na pružine, čo mi osobne prijde ako lepšie riešenie, lebo sa nedá zlomiť ten plast čo je na obrázku (áno, aj to sa mi už raz podarilo...)
Richard
23.09.14,12:19
Aj mne unikala pointa až som zistil že cieľom bolo vytvorenie témy a následne linkbuilding :) Ale tak sme sa aspoň pobavili o žehlení a komu čo vyhovuje :)