fortunka
23.09.14,08:24
Dobré ráno,

opakovane a neustále sa nam ROKY stáva, že zákazníci nedokážu vypísať fakturačné údaje v eshope a následne po dlhom období sa ozvú, že máme zlé fakturačné údaje a chcú to na firmu (dva-tri mesiace, pol rok, dokonca sa mi stalo, že som jednému mala opraviť faktúry za 2-3 roky dozadu). Upozornenia na riadne vyplnenie boli už hádam všade.. napriek tomu veľa podnikateľov nevie čo je to IČO/DIČ a tobôž nie IČ DPH.
Môžem im povedať, že im to dodatočne neopravíme??? Som povinná opravovať aj pol roka/rok/dva roky staré faktúry? Už to dávno mali mať skontrolované a zaúčtované.... (a teraz nehovorím o tom, že to ide do KV)
jslancik
23.09.14,06:34
nech zabudnú...

Ale zas ty potom môžeš zabudnúť na zákazníkov. Treba si to spočítať, či nie je pre teba jednoduchšie upraviť to, ako prísť o zákazníka. Ak je to jednorázový zákazník (resp. nie pravidelný), je to jasné.

Doplň do obchodných podmienok tento bod (ak tam nie je), a naň sa potom odvolávaj resp. cituj ho pri požiadavke klienta.
"Podľa novely zákona č. 222/2004 Z.z., o dani z pridanej hodnoty nemožno od 1.1. 2013 meniť údaje v už vystavenom daňovom doklade (faktúre). Údaje v daňovom doklade (faktúra) je možné meniť len v prípade, kedy zákazník tovar ešte neprijal a nezaplatil."
fortunka
23.09.14,06:46
Jasne, na to som myslela... ale tu nejde o 1000EURove faktury, ale niekedy fakt o par eur + moze sa zduvat, ale aj zakaznik ma nejake povinnosti. V pohode opravujeme v danom obdobi, ale uz napr. po mesiaci mam ja kvoli nemu posielat opravny KV, potom si nejaky iny zmysli.. tak zase.. alebo hore dole robit dobropisy a opravy a chaos v systeme, ked mame kazdu objednavku spojenu s fakturou a nasledne zasielkou a bankou ;) zabava. Tak len orientacne sa pytam, ci je tato orpavovacia mania "bezna".
jslancik
23.09.14,06:49
čo máš v obchodných podmienkach? (ak tam nemáš príslušný bod, tak ho tam doplň a hotovo). V reakcii na požiadavku sa odvolaj na bod v obchodných podmienkach a adios, amigo. Jednorázových pár-eurových klientov, ktorí po čase zistia, že by mohli svoj nákup prehnať cez nejakú firmu, skrátka nepotrebuješ.
fortunka
23.09.14,06:54
No tak u nás už nehrá rolu zákazník hore-dole... aj keď každému sme radi, ale vymýšlancov nepotrebujeme :) V podmienkach to samozrejme niekde máme, ešte aj niekde pri potvrdzovaní objednávky je to tam... ale aj tak... :))
Gilmorova
26.09.14,18:32
Prosím Vás, tu v tomto odcitovanom sa píše o "tovare", v prípade služby je to ako? U nás zákazník vyplní údaje, vytvorí sa mu proforma faktúra, zaplatí, po prijatí peňazí sa aktivuje služba a vytvorí faktúra. Ďakujem veľmi za odpoveď.