anka-s
23.09.14,10:20
Ahojte, prosím o pomoc: firma, ktorá nie je platiteľom DPH, je registrovaná podľa § 7a, je prijímateľom služby zo zahraničia. Čiže každý mesiac podávame daňové priznanie k DPH a uhrádzame DPH z prijatých služieb. No mám dilemu: začali sme dostávať faktúry od nového dodávateľa, kde na faktúre je:
dátum vystavenia faktúry: 15.08.2014
dátum dodania: 15.09.2014
text: služby za mesiac júl 2014
Kedy mám priznať a uhradiť DPH? Ja som sa do teraz držala dátumu dodania. Stretli ste sa s takýmto niečím? Ďakujem.
ariadna22
25.09.14,09:44
zavolaj mu, vypýtaj si zmluvu od šéfa, na prvý pohľad je tam chyba bud v texte alebo v dátume dodania.
Simona Privat
25.09.14,17:07
Ako píše ariadna, zisti si presne o akú službu ide; môžete mať podobný prípad ako má jeden môj klient - faktúrujú mu internetové služby, na faktúre je uvedené služby august, vystavenie a dodanie september alebo oktober a je to v danom prípade správne, lebo v zmysle zmluvy sú to defacto služby objednané a začaté v auguste, ale ich definitívne spracovanie je ukončené v septembri či oktobri. Len to musí byť podložené dohodou, zmluvou a podstatou danej služby (aby sa dali obhájiť príslušné dátumy). Držím palce.