jokohama
23.09.14,11:31
Dobrý deň, pred nedavnom som zapol starý PC (win XP, SP3) nemal som ho zapnuty asi 5 mesiacov a zistil som že je tam nejaky problem so sietovou kartou, ked som pripojil kabel od modemu k PC nereagoval, hlasil že sietovy kabel je odpojeny, ani dioda čo vždy svietila bud na oranžovo alebo zeleno teraz nesvieti (ten isty kabel v pohode fungoval ked som ho strčil do NB)...preinštaloval som drivery, no žiadna reakcia..nič. Sietovka je integrovana na zakladnej doske NF520-A2. Naposledy ked som pracoval na tomto PC všetko fungovalo..Je nejaka možnosť ako otestovať tu sieťovku či nieje odpalena/pokazena alebo je len chyba dalej v softweru? Pridavam tiež screen ( http://image.neonus.sk/image/me/770af99535c71ea75f2bd0754444d79c.jpeg ), ked rozkliknem v spravcovi sietovky su tam dve položky, môže to mať niečo spoločné s tym neznámym zariadením? Nie som expert, ďakujem za každú odpoveď a ak budú potrebné ďalšie informácie/sreeny rad ich poskytnem. Ďakujem :)
misoft
23.09.14,09:35
Je celkom možné, že CMOS baterka odišla a BIOS sa nastavil na default. A v tom prípade je celkom možné, že sieťovka nie je povolená. Pozri do BIOSu. Časy (systémové) sú OK?
jokohama
23.09.14,09:41
Ak myslíš čas v pravom dolnom rohu tak celkom sedí (rozdiel 3 min), datum je tiež v pohode, a v biose mi prosím porad čo mam pozrieť? Ďakujem
misoft
23.09.14,09:47
Onboard Lan controler
jokohama
23.09.14,09:55
Taku položku som tam nenašiel :( dostal som sa do standard cmos features kde som našiel čas s datumom správnym
misoft
23.09.14,10:14
jokohama
23.09.14,10:41
v Integrated Peripherals mam položky iba IDe function Setup, Ongoard Device, Onboard IO/Adress, Init display First, OnChip USB a IDE HDD block mode, ak rozkliknem Onboard Device podla stranok čo si mi poslal mam tam iba USB memory type, usme keyboard / stroreage support, usb mouse support, hd audio, mac lan (nastavene na auto) mac media Interface (nastavene na pin strap) a onboard lan boot rom (disable), v onboard IO/adress mam onboard fdc controller (enable) a dalšie tri polička čo s tym asi nesuvisia :(

ak ti to pomôže v biose hore mam nazov - Phoenix - avard workstation bios cmos setup utility (nf61D-a2)

tie stranky čo si mi poslal su dobre, ale očividne podla nich mam ten bios iny.. :(
mecky
23.09.14,11:15
mac media interface ma byt vo vychodiskovom nastaveni na RGMII, skus to zmenit, ci to pomoze neviem.
mozes skusit potom este vyresetovat bios (napriklad vytiahnutim baterky na 5min)
ked ale nesvietia ani LEDky je mozne ze sietovka proste odisla, nieje to ale ziadna tragedia, nova sietovka do PCI slotu sa da kupit do 5€