tornala
23.09.14,11:49
Pred niekolkymi rokmi som na prosbu znameho vstupila do dozornej rady jeho spolocnosti. Preslo uz niekolko rokov a ja som ho poziadala, aby ma z dozornej rady dal prec. Zial, nechce to urobit. Ako mam postupovat? Neverim, ze za 7 rokov nepotreboval ani raz moj podpis a ja som nikdy nic nepodpisovala. Dal by sa tam realizovat nejaky podnet na kontrolu alebo nieco ine, ako ho prinutit, aby to vyriesil?

Vopred dakujem za rady
misoft
23.09.14,09:54
tornala
23.09.14,10:03
a da sa s tym nieco urobit? pretoze urcite je to viac ako 5 rokov, nejaka rada?
misoft
23.09.14,10:06
Odvolanie člena rady - valné zhromaždenie -muselo by sa zvolať (a kto môže je v tých linkoch)
PARKER LOYD
23.09.14,22:29
1) ste členkou dozornej rady - Vy vykonávate tú kontrolu a ste na to oprávnená v plnom rozsahu ako Vám to zákon priznáva.

2) A teraz k možnosti ako z toho von :

a) napíšete oznámenie o vzdaní sa členstva v dozornej rade - Oznámenie zašlite doporučene

b) Konateľ je povinný vykonať zmenu v obchodnom registry do 30 dní

Pravdepodobne túto zmenu nevykoná a tak nasleduje:

c) výzva na vykonanie zápisu zmeny v obchodnom registry - taktiež doporučene POZOR - tentokrát pod hrozbou podania návrhu na súd

d) podanie návrhu, aby súd rozhodol o vykonaní zmeny - ide o sporové konanie

Finta, ktorú môžete použiť - ( môžete podať návrh na súd v troch rovnopisoch, a potvrdenú kópiu o odovzdaní mu zaslať s oznámením, že bol podaný návrh na súd - No poplatok ešte neuhradiť - to znamená, že súd konať vo veci nezačne avšak už budete mať preukázané, že ste návrh podala) v týchto prípadoch až 70% ľudí ktorý vidia, že bol podaný návrh začne konať.
tornala
29.09.14,09:11
dakujem
motorovamys
22.07.15,09:16
Vie mi niekto poradiť nasledovné :

- vzdanie sa členstva poslať doporučene na adresu spoločnosti alebo jedinému akcionárovi ?

- podľa ktorého § má konateľ vykonať zápis do 30 dní ?

Ďakujem.