anna27
23.09.14,14:52
Ahojte, plánujem kúpiť svojim deťom korčule a potrebujem sa poradiť, či je vhodnejšie zamerať sa na univerzálne korčule - s vymeniteľným "podvozkom" - aj kolieskové, aj ľadové, alebo sa radšej zamerať na sezónne jednotlivo. Syn má 5 rokov a dcéra 9. Ďakujem. Anna
Chobot
24.09.14,10:13
V podstate to je jedno. Každý ti môže napísať inak, univerzálna rada neexistuje. Niekomu vyhovuje tak, inému onak. Treba si zvážiť výhody aj nevýhody oboch možností a podľa toho sa rozhodnúť.


Ak máš málo úložného priestoru, kombinované sú vhodnejšie. Taktiež cenovo vyjdú kombinované lacnejšie.

Na druhej strane sú to skôr amatérske, nie plnohodnotné (ako každá univerzálna multifunkčná vec). Ak sa tomu budú decká venovať len rekreačne, tak postačí. Ak chceš mať z detí krasokoručuliarov, tak určite siahni po špeciálnych, nekupuj univerzálne.

Ja som mal tiež univerzálne (na obrázku). Používal som ich málo, ale bol som spokojný. Stačilo iba raz nájsť správnu veľkosť obuvi, nemusel som kupovať 2x. Čiastočne sa v tých topánkach dalo aj chodiť, ale nebolo to pohodlné.

Ak je to pre deti a na rekreačné účely, nevídím dôvod, prečo to nekúpiť. Aj tak z toho za pár rokov vyrastú, tak nemusíš kupovať všetko 2x.

Napr. tu majú aj 3 kombináciu, celkom sa mi to pozdáva:

http://www.sportobchod.sk/detske-kolieskove-korcule-tempish-verso-triple.htm
anna27
24.09.14,10:30
Ďakujem za názor. S ľadovým korčuľovaním iba začíname, na rozbeh kúpim tie 2v1, uvidím, ako ich to chytí a potom siahnem po iných. ĎAKUJEM a pekný deň. Anna