schameka
23.09.14,15:42
Dobrý den. Chystáme sa s priateľom kúpiť dom. Maklér nám vybavil známeho znalca, ktroý urobí znalecký posudok za 150 eur. Znalec prišiel, vypýtal si od nás 220 eur s tým, že do týždňa bude posudok hotový. Teraz je to už piaty týždeň čo čakám na doručenie posudku. Stále sa na niečo vyhovára, veľa krát ma ani nedvíha a ani nereaguje na sms. Chcem sa preto spýtať, či mám nárok na zľavu keďže znalec nedodržal termín a správa sa nekorektne. Ďakujem
misoft
23.09.14,13:44
Upresniť: vypracovanie posudku bolo zmluvne podchytené? Alebo len na čestné slovo?
schameka
23.09.14,18:27
Skôr asi na čestné slovo, ale on mal prichystané nejaké papiere a tiež som sa mu podpisovala na prevzatú zálohu 110 eur
matoha1
23.09.14,18:42
fuu tak to neviem ked mate medzi sebou nieco podpisane
220870
23.09.14,18:44
mne urobil úplne neznámi znalec posudok za tri dni za 100€
Ferdosondo
24.09.14,04:31
Mne takisto znalec bez známosti za 160€ v priebehu týždňa. Peniaze samozrejme pri prevzatí znaleckého posudku. A či máš nárok na zľavu? To asi ťažko, ale ak ho poriadne zhúkaš, tak možno poľaví.
Oliwa
24.09.14,05:03
No ak maklér vybavil znalca za 150 €, a vy ste podpísali zálohu na 110 €, tak to už bolo so zľavou, či...? :confused:
Co je psáno, to je dáno... Vidím to ako Vaše 220 eurové poučenie do budúcnosti :( - neplatiť dopredu za niečo, čo ste nevideli a nedostali. A nepodpisovať nič, čo nie je pravda...
Mimochodom, ten znalec bol naozaj znalec? :rolleyes: Alebo ste len tak chlapovi, ktorého ste videli prvýkrát v živote, dali keš 220 €?
Zoznam súdnych znalcov je napr. na
http://jaspi.justice.gov.sk/jaspiw1/htm_reg/jaspiw_maxi_regz_fr0.htm, ale aj inde...
Mimochodom, cena posudku sa odvíja od hodnoty oceňovanej nehnuteľnosti /na to sú tabuľky/. Znalec, ktorému záleží na dobrej povesti a klientele, pozná svoju konkurenciu, nechce byť vylúčený z komory a prísť o okrúhlu pečiatku, s tým nemá problém. Tí ostatní sú na listinách bánk či realitných kancelárií evidovaní ako nedôveryhodní, rizikoví, resp. nachádzajúci sa v disciplinárnom konaní svojej komory...
Oliwa
24.09.14,05:19
Ako by si ho zhúkal? Chytil pod krk alebo naňho poslal ostrých chlapcov? To by si len vyrobili ďalšie problémy... Veď má na papieri, že prevzal 110 €. A ak nemajú písomne lehotu vyhotovenia posudku, tak ťahajú za kratší koniec...
Oliwa
24.09.14,06:06
Čo znamená "skôr asi" a "nejaké papiere"? To znamená nie? Alebo áno? A z tých "nejakých papierov" by si mala mať tiež jeden exemplár, ak si ich podpisovala...
Ferdosondo
24.09.14,06:38
Ja by som nikoho nezhúkal. Nebolo by treba. Určite by som neveril nejakému realitnému maklérovi a už tobôž by som nedával dopredu žiadne peniaze nejakému znalcovi.