kopretinka
23.09.14,15:42
ak si zatvorím profil,aby mi tam nebolo možné nechávať odkazy,tak nevidím ani to,keď mi niekto pochváli moju odpoveď,prípadne okomentuje moju odpoveď cez
"pochváliť". Notifikácie mi ale vyskakujú.nedalo by sa to nejako poriešiť?
lujza.j
23.09.14,13:52
notifikácie mi ako kedy...niekedy vôbec...neviem čím to je....pošlem ti pochvalu ako skúšku či príde...
misoft
23.09.14,13:55
I ja som poslal....
kopretinka
23.09.14,13:58
ja som si znova profil otvorila,takže vidím teraz........tie pochvaly fungujú,ale ak si zavriem profil,tak ich nevidím,o to mi ide....
lujza.j
23.09.14,14:02
ked klikneš na nick...sa ti rozbalí profil a tam nič?
kopretinka
23.09.14,14:05
presne.......žiadne odkazy
misoft
23.09.14,14:15
Keď zamknuté, tak zamknuté - a fest - len nestrať kľúčik...... ;) :D
terezamaria
23.09.14,14:23
Keď nechceš, aby Ti niekto písal odkazy, tak nemôžeš vidieť ani pochvaly, aj to sú svojím spôsobom odkazy :-)
Richard
23.09.14,15:58
Pozriem. Pochvaly by si mala vidiet. Teraz som na mobile tak zajtra.
Richard
24.09.14,12:22
No čo ja ich tam vidím, ako to máš teraz nastavené?
luja5
24.09.14,13:01
No čo ja ich tam vidím, ako to máš teraz nastavené?
Richard, ja to mám rovnako ako kopretinka. Žiadne odkazy nevidím, pokiaľ mám nastavené "Vypnuté odkazy v profile". Notifikáciu o pridaní odkazu/pochvaly dostanem, ale pozrieť si ich môžem, až keď si zmením nastavenie na "Zapnuté odkazy v profile". Len mne to nejako nevadilo, brala som to, že to tak má byť. Alebo to môže byť aj inak, jednoduchšie, bez nutnosti chodiť cez Upraviť možnosti?
kopretinka
24.09.14,19:53
No čo ja ich tam vidím, ako to máš teraz nastavené?
teraz to mám otvorené
Richard
25.09.14,07:11
Jednoduchšie je to ponechať si odkazy zapnuté a nastaviť si súkromie profilu: http://www.porada.sk/profile.php?do=privacy kde si môžete zvoliť od kohkoľvek (teda aj neregistrovaní), len registrovaní, len kontakty + priatelia alebo len priatelia.

Ak požadujete možnosť "len ja vidím svoje odkazy", tak to tam nemáme.

Nechajte si len priatelov a neželané odkazy, ktoré sú už napr. viac súkromnou správou ako odkazom.
luja5
25.09.14,07:46
Ďakujem, Richard, a za seba...idem na to...;):).
kopretinka
25.09.14,07:53
takže to budem musieť nechať otvorené.....lebo stále meniť nastavenia,keď mi niekto pošle odkaz sa mi nechce....ale aj tak je to čudné,niekto mi pošle súkromne odkaz cez pochvalu a aj tak si to môže každý prečítať.......možno ľudia ani nevedia,že ich odkaz je prístupný pre všetkých....
luja5
25.09.14,08:01
takže to budem musieť nechať otvorené.....lebo stále meniť nastavenia,keď mi niekto pošle odkaz sa mi nechce....ale aj tak je to čudné,niekto mi pošle súkromne odkaz cez pochvalu a aj tak si to môže každý prečítať.......možno ľudia ani nevedia,že ich odkaz je prístupný pre všetkých....
Asi dostávaš tých odkazov veľa:):):). Ja len pomenej, len sem-tam, preto mi to asi až tak veľmi nevadilo-nevadí:).
kopretinka
25.09.14,08:09
takže to budem musieť nechať otvorené.....lebo stále meniť nastavenia,keď mi niekto pošle odkaz sa mi nechce....ale aj tak je to čudné,niekto mi pošle súkromne odkaz cez pochvalu a aj tak si to môže každý prečítať.......možno ľudia ani nevedia,že ich odkaz je prístupný pre všetkých....
Asi dostávaš tých odkazov veľa:):):). Ja len pomenej, len sem-tam, preto mi to asi až tak veľmi nevadilo-nevadí:).
no nie že by som to nestíhala čítať :D len mne ide o princíp tej funkcie.
Richard
25.09.14,08:15
Princíp pochvál je v tom že sú zároveň aj verejné. Na súkromné sú súkromné správy.

Je pravda však že tie pochvali sú rýchlejšie a flexibilnejšie...
luja5
25.09.14,08:30
Princíp pochvál je v tom že sú zároveň aj verejné. Na súkromné sú súkromné správy.

Je pravda však že tie pochvali sú rýchlejšie a flexibilnejšie...
Však to tak aj zvyknem občas robiť. Dostanem odkaz a pokračujem cez súkromné správy. Síce je to ako škrabkanie sa ľavou rukou za pravým uchom (lebo s pravým ramenom mám problémy:)), ale čo už, ak chcem, aby to bolo súkromné...;)
Richard
25.09.14,08:34
Súkromná správa sa dá napísať tiež priamo z príspevku, nadídeš na meno a klikneš súkromná správa - rovno ťa to hodí na napísanie správy.

Mne tam však chýba odkaz na príspevok, ak chcem písať priamo k príspevku. Tak radšej použijem poznámku v pochvalách, je to aj taký miniformulárik a je mierne rýchlejší...
luja5
25.09.14,09:09
Súkromná správa sa dá napísať tiež priamo z príspevku, nadídeš na meno a klikneš súkromná správa - rovno ťa to hodí na napísanie správy.

Mne tam však chýba odkaz na príspevok, ak chcem písať priamo k príspevku. Tak radšej použijem poznámku v pochvalách, je to aj taký miniformulárik a je mierne rýchlejší...
O tom viem, že sa dá súkr. správa napísať priamo z príspevku. V rámci predmetu tejto debaty mi to však nepomôže, lebo pokiaľ neviem, čo je napísané v odkaze, ani prípadné doplnenie odkazu v notifikácii o príspevok, ktorého sa odkaz týka, by mi nepomohlo. Aj tak by som totiž netušila:), o čom je odkaz, dozvedela by som len ktorého príspevku sa odkaz týka.
Richard
25.09.14,09:15
Upresnenie: odkaz na príspevok mi chýba v SS napísanej "od príspevku".

Nie je to riešenie, ale TIP ako obísť problém s príliš súkromnými odkazmi... Možno nie pre teba ale pre niekoho kto o tom linku na SS nevie...