liduska
23.04.06,16:00
Doteraz som nemala žiadne skúsenosti s DPH, mám FA od klienta z T- Mobile môžem mu uplatniť celú DPH ?
alušik
23.04.06,14:05
Ak faktúra obsahuje všetky náležitosti - teda aj jeho IČ DPH a inak by si sumu bez DPH účtovala celú do nákladov, tak môžeš aj DPH uplatniť celú.;)
Ak mu náklady nejako pomerne krátiš, tak aj DPH je potrebné uplatniť rovnakým pomerom.:)
Zita5
23.04.06,14:14
Doteraz som nemala žiadne skúsenosti s DPH, mám FA od klienta z T- Mobile môžem mu uplatniť celú DPH ?


Pokiaľ mobilný telefón je využívaný na podnikateľské účely a je majetkom firmy , klient je plátcom DPH ,tak môžeš uplatniť celú čiastku DPH.
liduska
23.04.06,14:25
pri mobiloch sa nekráti neaká čiastka? Mobil má v podnikaní a je plátcom DPH
Paula
23.04.06,14:34
pri mobiloch sa nekráti neaká čiastka? Mobil má v podnikaní a je plátcom DPH
Kráti sa o sumu súkromných volaní, s tým súvisí aj krátenie DPH. Nie každý tak robí, je na podnikateľovi, ako sa rozhodne :cool:.
liduska
23.04.06,14:50
veď práve to neviem, či je povinnosť krátiť
Paula
23.04.06,14:56
Na túto tému je tu množstvo debát i názorov, ich výsledok tipujem 50:50. Skús vyhľadať :)
Jana Acsová
23.04.06,14:58
Správna odpoveď existuje aj bez názorov .-)

Ak podnikateľ využíva mobil iba na pracovné účely nemá žiadne povinnosti spojené s krátením práva na odpočítanie dane, či s dopočítaním dane z titulu súkromného použitia.

Ostatné si musíte zistiť u spomínaného podnikateľa.
liduska
23.04.06,15:02
Ďakujem všetkým
Paula
23.04.06,15:09
Správna odpoveď existuje aj bez názorov .-)

Ak podnikateľ využíva mobil iba na pracovné účely nemá žiadne povinnosti spojené s krátením práva na odpočítanie dane, či s dopočítaním dane z titulu súkromného použitia.

Ostatné si musíte zistiť u spomínaného podnikateľa.
Súhlasím, akorát sa obávam, že sa opätovne načala téma okolo telefónov, veštiaca zopakovanie nedávnej takmer bitky :) .