Titina
24.09.14,09:29
Bola som zamestnaná na dobu neurčitú cez projekt úradu práce do 29 rokov s klasickou trojmesačnou skúšobnou dobou.
13 dní pred koncom skúšobnej doby mi dali výpoveď v skúšobnej dobe. Avšak skončenie pracovného pomeru mi odovzdali podpísanú nie konateľom, ale jeho manželkou (v skratke majú viacero firiem, niektorí zamestnanci boli zamestnaní cez firmu kde je konateľkou ona, niektorí cez firmu kde on). Tento problém nastal aj na začiatku, keď mi zmluvu dali podpísanú manželkou konateľa a neskôr to museli prerobiť, lebo zmluva bola neplatná, keďže nebola podpísaná konateľom. Má teda zmysel riešiť neplatnosť výpovede keď je v skúšobnej dobe a o tomto čase by som bola už po skúšobnej dobe, alebo keďže ma odhlásili zo sociálky tak by len prerobili papier. Môžem to nejako riešiť cez úrad práce, keďže je to cez projekt a všetky dokumenty a doklady ohľadom môjho zamestnania museli odovzdávať úradu? Ako môžem teda postupovať a má to vôbec nejaký význam keď som bola ešte v skúšobnej dobe?

Vopred ďakujem za odpoveď keďže v oblasti skončenia pracovného pomeru mám problém sa zorientovať.
Tweety
24.09.14,07:30
V SD neide o výpoveď ale o skončenie PP v SD a to je možnéz oboch strán kedykoľvek. A čo sa týka podpisu, ak tá manželka konateľa je vo firme na personálnom, tak je všetko v poriadku. Má právo podpisu.
Titina
24.09.14,07:34
áno ale v tomto prípade je slovíčkarenie nepodstatné. Ja sa pýtam, či ak je skončenie podpísané nie konateľom spoločnosti, či môžem nejako riešiť neplatnosť skončenia.
Tweety
24.09.14,07:36
Neplatnosť môže riešiť len súd A nie je to žiadne slovíčkarenie, pozri si ZP
Chobot
24.09.14,08:06
Výpoveď a iné personálne záležitosti nemusí bezpodmienečne podpisovať konateľ, kľudne na to môže byť poverený aj iný zamestnanec, alebo to môže urobiť taký, ktorému to podľa kompetenčného poriadku prináleží.

Jemu by stačilo, keby predložil poverenie tej manželky konateľom na podpisovanie personálnych záležitostí a súd prehráš. Je to zbytočné sa súdiť - nechce ťa, tak na čo sa tam tlačíš?