ladovy.kvet
24.09.14,20:55
Som konateľom svojej produkčnej firmy, s.r.o..

Zahrali sme predstavenia v nemenovanom divadle, bez zmluvy, bez objednávky, iba na ústnu dohodu, za predstavenie sme sa dohodli na 205,-EUR. Podľa tejto dohody som vystavil dve faktúry spolu na 5 predstavení. Zmluvy mám s hercami ja, ja ich vyplácam.

Dve faktúry som odovzdal, bez toho aby som si to dal potvrdiť od nich, vzťahy ešte boli dobré.

Obidve faktúry sú už dávno po splatnosti, odišli doporučene prvé aj druhé upomienky, aj pokusy o zmier. Pripojené boli aj predmetné faktúry. Tiež som doporučene poslal medziročné Odsúhlasenie zostatkov, s formulou: "V prípade nezrovnalostí uveďte špecifikáciu rozdielov. Pokiaľ potvrdenie zostatkov neobdržíme do 21 dní, budeme považovať vykázané stavy pohľadávok a záväzkov za správne a vzájomne odsúhlasené." Neodpovedali na Odsúhlasenie zostatkov. Tým pádom by mala platiť, či?!

Predstavenia sme zahrali, neviem ako by som to dokazoval. Svedectvami? Oni museli aj vydať lístky na tie dni a predstavenia, takže dôkazy určite sú, len neviem čo je smerodajné.

Je podľa Váš šanca o úspešné uchádzanie sa o vydanie platobného rozkazu? Dokážem obhájiť svoje stanovisko?

Ďakujem Vám, viem, že tu sú šikovný ľudia, vždy sa obraciam na Vaše vedomosti.
IIla
16.12.14,14:30
Doklad o tom, že ste predstavenie odohrali možno nájdete aj na internete. Divadlá zvyknú zverejňovať svoj program... Skúste zadať do googlu názov divadla a dátum alebo názov predstavenia... (Ak ho nájdete na ich stránke, považujem za vhodné si to skopírovať.)