puskvorec
24.09.14,21:21
Dobrý deň,
som na nadštandardnom št. I. stupňa. Ide o to, že toto je len 3tí rok čo študujem denne, v prvom rocniku som bola externa. Na zaklade toho, mi aj odpustili skolne, ktore som vlastne zaplatila v prvom rocniku ako denna a podla zákona mam 3 roky studia narok bezplatne. Prosím, ked nezijem s rodicmi a nemam pracu hoci rada by som, na co mam narok? dva roky ako denna st. som dostavala 170€ stipendium. Teraz ma odmietli vraj kvoli nadštandardnej dlzke štúdia, ale denne to vychádza , že študujem štandardnej. "Výživné" som sa dohodla s rodicmi , že mi dajú 50€ viac nemôžu, ale to na žitie nestačí ak si mam platiť nájom, stravu a pod. A môj vek je 24.
avalik
24.09.14,19:34
Ak si opakovala ročník, tak nemáš nárok.

131/2002 Z. z.Zákon o vysokých školách

§ 96

(2) Na sociálne štipendium nemá nárok študent,

a) ktorý študuje študijný program prvého stupňa, ak už dosiahol vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa,

b) ktorý už dosiahol vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa,

c) ktorému bolo poskytované sociálne štipendium v príslušnom roku štúdia alebo v jeho časti v študijnom programe príslušného stupňa vysokoškolského vzdelania; na účely tohto odseku sa prvé tri roky štúdia v študijných programoch podľa § 53 ods. 3 považujú za štúdium v študijnom programe prvého stupňa a štvrtý a ďalšie roky štúdia za štúdium v študijnom programe druhého stupňa, pričom štvrtý rok štúdia v študijnom programe podľa § 53 ods. 3 je na účely tohto odseku považovaný za prvý rok štúdia v študijnom programe druhého stupňa a ďalšie roky štúdia primerane; doba, počas ktorej študent poberal v príslušnom roku štúdia sociálne štipendium, sa zaokrúhľuje na celé roky smerom nahor,

d) ktorý príslušný študijný program študuje dlhšie ako je jeho štandardná dĺžka štúdia alebo

e) ktorý študuje externou formou štúdia.