mimiga
25.09.14,04:59
Ahojte nevie niekto poradit ? V sprave od neurologa mam napisane: klinicky ide o syndrom karpalneho tunela v iritujucom stadiu neviem co to znamena strasne mi trpnu ruky a bolia ma dlane dakujem
Jarka 1
25.09.14,05:56
Vogl
25.09.14,06:11
to je co za chorobu ak sa to tak vobec da nazvat??
buchač
25.09.14,06:20
klinicky ide o syndrom karpalneho tunela v iritujucom stadiu
Syndróm....v dráždiacom-počiatočnom štádiu.
Tie ďalšie štádiá sú už vyšší stupeň problémov-bolestí.
Richard
25.09.14,07:40
Tu je toho veľa popísaného http://en.wikipedia.org/wiki/Carpal_tunnel_syndrome

Lekár ti k tomu nič nepovedal?

Zaujalo ma to, tak vyberám zopár viet:

Ide o problém so stredným nervom v ruke, ktorý prechádza v zápästí karpálnym tunelom. Spôsobuje ho stiahnutie nervu a prejavuje sa to pichľavými bolesťami, tŕpnutím a pod.

Príčiny sú genetické alebo nadobudnuté, môže ísť o ťažkú prácu, stereotypnú prácu, zdvíhanie ťažkých vecí, ale aj obezita, cukrovka, antikoncepcia či nízka činnosť štítnej žlazy a úraz.

Čo ti k tomu odporučil lekár? Ako dlho to už máš?

Treba s tým cvičiť a prípadne používať bandáž, dlahu pri namáhaní. V kritických prípadoch sa to operuje. Určite to netreba zanedbať a čo najskôr podstúpiť liečebný proces.

Obr. z wikipedie
kopretinka
25.09.14,07:57
normálna choroba,čo je na tom čudné?
horka
25.09.14,10:51
Mamina to mala a pomáhala jej v počiatku loptička s takými štuplíkmi dá sa to v rôznych veľkostiach kúpiť v zdravotníckych potrebách a cvičenie v podstate stláčanie dlaní k sebe a mierne ich tlačiť pár sekúnd prestať a zopakovať, ale pokiaľ budeš robiť stále tú prácu, ktorá je toho príčinou, nezlepší sa to. Ona má už jednu ruku zoperovanú.
mimiga
25.09.14,19:31
Nie nic mi k tomu nepovedal. Mam to asi vyse pol roka ale v poslednom čase to je horšie nemozem ani spávať
Richard
25.09.14,21:04
To píšu aj na wiki, že tá bolesť človeka prebudí. No rieš to s ním. To ťa odbil iba diagnózou?
legolas
03.10.14,11:41
...de o syndróm, kde dochádza k útlaku nervovocievného zväzku a šliach ohýbačov prstov v zúženom kanáli v oblasti zápästia a z toho vyplýva celý rad neurologických a pohybových ťažkostí a bolestivosť. Karpálny tunel je štrbina na vnútornej strane zápästia ohraničená zápästným kĺbom a zvonka pevným väzivovým pásom. V karpálnom tuneli prechádzajú šľachy svalov predlaktia, ktoré ohýbajú prstami a nerv - nervus medianus. Zvýšeným tlakom na nerv v karpálnom tuneli dochádza k bolestivým a degeneratívnym prejavom. Príčinou zvýšeného tlaku sú zápalové zmeny, zmeny po námahe a u žien sa uplatňujú aj vplyvy hormonálne.

Nízkofrekvenčnú pulznú magnetoterapiu možno úspešne použiť v každom štádiu postihnutia. Vedie k výraznému obmedzeniu bolesti a návratu hybnosti. Uplatňuje sa hlavne protibolestivý, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt.
Katy a R
12.10.14,20:33
nuž lekár len skonštatuje, že sa to rieši operačne ... samozrejme aj cviky a tabletky možno doporučí, ale nie je to riešenie