VieraM
25.09.14,11:48
Dobrý deň, chcem sa spýtať, či ešte kopírujete doklady bločkov z registračných pokladníc z nákupov. Robili sme to nakoľko tieto doklady časom vybledli. Niekde som čítala že prevádzkovatelia ERP musia používať pásky len v kvalite ktoré nevybledajú, takže neviem či je to tak. Akú máte v súčasnosti skúsenosť?
Ďakujem za odpoveď
mirka134
25.09.14,10:54
Ja si ich pre istotu prefotím, lebo už len keď ich zákazník donesie tak už sú bledé a niekde som počula, že je to moja chyba ak neviem preukázať čo je na bločku. Síce niekedy sa stane že nestihnem ale snažím sa - bohužiaľ máme viac práce.
redie
26.09.14,13:42
Fotokopie blockov nemusi pracovnik Danoveho uradu pri danovej kontrole akceptovat.
maped
26.09.14,13:50
Ja si termoblok prefotím a vystrihnem a prilepím ho pod originál. Ak vybledne originál, vždy sa dá ako tak porovnať, či bol skutočne odfotený. Zatiaľ sa bohužiaľ stále v tsakejto kvalite používajú hlavne na benzinkách pri nákupe PHL a pod.
mirka134
26.09.14,17:31
no tak potom nech si to riešia daňováci s majitelmi ERP. Potom neviem čo sa dá viac robiť a ak mi ho nebude akceptovať tak neviem. Myslím si, že nič viac ako odfotiť sa nedá - čo viem že robí málo ľudí
Simona Privat
27.09.14,15:53
My scanujeme komplet všetko (vedieme tzv. elektronicke foldre pre klientov). Ak má DU potom pochybnosti kvôli vyblednutiu zo scanu/fotokopie je možné vyčítať komplet údaje bločku a ten si vedia u dodávateľa skontrolovať, keby veľmi chceli. Je to síce pracnejšie, ale aj pri závierkach je zas väčšia pohoda, otvorím si na obrazovke a nehľadám v x-šanonoch papiere.
mirka134
28.09.14,11:49
to je tiež zaujímavé ale ako si to ukladáte do daakej zložky alebo ako potom viete rýchlo nájsť blok?
juzek691
29.09.14,05:46
Je to krásne a možné ibau nás. Predstavte si prípad: Kamarát vám požičia svoje bločky z ERP, prefotite si ich a k tomu prilozite nestrihaný čistý bloček z ERP, veď vybledol, tak čo mám robiť. Krásne nás navadza DÚ na podvody namiesto toho, aby si posvietili na kvalitu ERP a postihovať možno ani nie tých čo vydávajú bločky , ale vyrobcov resp.dovozcov ERP.
kralovicj
29.09.14,05:54
poukladám bločky podľa dátumu na A4
zoskenujem
vytlačím
do vytlačeného zabalím originaly
kopretinka
29.09.14,06:30
výrobcovia pokladní nevyrábajú tie papierové kotúčiky.Ten papier je svetlocitlivý a neviem,či s tým výrobca pokladne niečo urobí.......
kopretinka
29.09.14,06:32
a čo asi môže urobiť majiteľ ERP??? On kúpi taký papier,aký.existuje.On ten papier nevyrába.
Simona Privat
29.09.14,18:26
máme na serveri založené foldre pre každú agendu (každej firmy), bloky sú napr. pod x:/ucto/FirmaA/rok2014/Pokladna/PokDoklad_210_blok.pdf; potom ked pozerám v účt. softveri nejakú položku, vidím č.poklad. dokladu napr. 210 a ľahko si otvorím tento doklad.
A klient tiež, lebo im tieto elektronické zložky dávame na nosiči (zväčša po uzatvorení dohodnutého obdobia - mesiac, kvartál, rok - to podľa požiadaviek klienta). Ak chce klient fotokopie aj tlacit do papierových zložiek-šanónov, tak (lebo som šetrílek) tieto tlačím na zadnú stranu samotného pokladničného dokladu a originály na tento doklad pripnem (zošívačkou :-))
misa
20.11.14,12:53
Ja som raz vyskúšala takýto blok zospodu "nahriať" zápalkou. Celý blok sčernel a vytlačené písmenká zbeleli, boli krásne vidieť, akurát to zle vyzeralo ako celok. Odvtedy takéto bločky nekopírujem.