dorota2
25.09.14,15:56
Zdravím a prosím o vaše rady a skúsenosti: kúpila som dovezenú jazdenku z bazaru s tým, že mi v rámci dohodnutej ceny vybavia aj komplet prihlásenie. Pán sa samozrejme zaháňal známosťami, vďaka ktorým to iste bude do 10 dní, v súčasnosti je však auto papierovo naše už 28 kalendárnych dní a jediné, čo som zatiaľ videla, je nálepka KO na okne (ktorú taktiež vybavoval niekde u známeho, čiže hmmm..).. Vybavuje sa v BA povestnej "rýchlosťou" vybavovania všetkého druhu, čiže som ochotná veriť, že to trvá až po limit nejakej lehoty a ujo z bazáru sa napr. chválil kontaktom, ktorý mu nakoniec padol. Je s ním ale dosť od veci komunikácia, keďže stále "cestuje", a začínam prepadať myšlienke, že z toho nakoniec nič nebude a budem mať ešte prípadne problém získať peniaze za neprihlásiteľné auto naspäť. Je podľa Vás 28 kalendárnych dní už dôvod na vážne obavy, alebo je to normálne a mám ešte počkať? Nemám s dovezenými autami skúsenosť...každopádne mám, verím že riadnu, zmluvu a doma v garáži aj samotné auto...len bez papierov
lujza.j
25.09.14,14:01
prečo si mu nezaplatila až po prihlásení auta?!
dorota2
25.09.14,14:43
..lujza, buď sa podeľ o svoje skúsenosti, alebo nechápem zmysel tvojich materinských otázkovýkričníkov. ..ale odpoviem ti: celá hodnota auta, ktoré je staré a teda lacné, tvorí +/- dvojnásobok ceny za prihlásenie, ktorú by som vopred zaplatiť aj tak musela, bez toho na teba asi nikto súdny auto vybavovať za 500 eur nebude...neviem ako si to, alebo ako by si to riešila ty, ale mne prišlo logické zaplatiť auto rovno celé a vziať si ho po KO a protokoloch o TK domov, kde si napr v kľude skontrolujem komplet technicky stav atď... Že ťa môžu pri predaji auta o... na sto sposobov je mi ale samozrejme jasné. V zmluve je jasná formulka, že daná suma je vrátane kompletného prihlásenia, nie som si istá čo viac som mohla urobiť, hádam len celkom sa radšej vyhnúť dovezenke..pán ma uisťuje, že ho sice mrzí koľko to trvá, ale rieši sa to a nie je to vraj ešte neštandardná lehota. preto sa pýtam, či je normálne, že sa to rieši TAKTO dlho...
buchač
25.09.14,14:55
Dorotka, Dorotka.......

...si Ty ale Dorota, ba dokonca Dora !

P.S.:
...a ani sa ospravedľňovať nemienim za svoje slová, lebo som ešte príliš jemný.

Predpokladám vymazanie príspevku,nuž skopírujem :

Zdravím a prosím o vaše rady a skúsenosti: kúpila som dovezenú jazdenku z bazaru s tým, že mi v rámci dohodnutej ceny vybavia aj komplet prihlásenie. Pán sa samozrejme zaháňal známosťami, vďaka ktorým to iste bude do 10 dní, v súčasnosti je však auto papierovo naše už 28 kalendárnych dní a jediné, čo som zatiaľ videla, je nálepka KO na okne (ktorú taktiež vybavoval niekde u známeho, čiže hmmm..).. Vybavuje sa v BA povestnej "rýchlosťou" vybavovania všetkého druhu, čiže som ochotná veriť, že to trvá až po limit nejakej lehoty a ujo z bazáru sa napr. chválil kontaktom, ktorý mu nakoniec padol. Je s ním ale dosť od veci komunikácia, keďže stále "cestuje", a začínam prepadať myšlienke, že z toho nakoniec nič nebude a budem mať ešte prípadne problém získať peniaze za neprihlásiteľné auto naspäť. Je podľa Vás 28 kalendárnych dní už dôvod na vážne obavy, alebo je to normálne a mám ešte počkať? Nemám s dovezenými autami skúsenosť...každopádne mám, verím že riadnu, zmluvu a doma v garáži aj samotné auto...len bez papierov
buchač
25.09.14,15:00
Auto je vaše len podľa papierov-zmluvy.
Pokiaľ nie je prihlásené na DI, tak smola.
Nevraviac, že kontrolu originality je potrebné urobiť do určitej doby ( určite si to nájdeš ).

Uja z bazáru Ťa zavádza, odrbáva, ojesexuváva...

Teraz môžte len do garáže pozerať a obdivovať tú fasácku kúpu. ;)
Žabinka
25.09.14,15:53
lehota na vystavenie OEV časť II je 30 dní.. podľa zákona za 100€ + 6€ od 10 pracovných dní.. môže byť aj do 3 pracovných dní za 300€ + 6€.. lehota však závisí od jednotlivých OÚ.. skúsila si napr. zavolať na OÚ či to vôbec bolo podané?? tie sumy a lehoty sú podľa zákona o správnych poplatkoch 145/1995 Z.z. položka 68 a 68a.. ale napr. v zv robia za nezvýšený poplatok do 5 pracovných dní, v bb 3 týždne..
dorota2
25.09.14,16:04
KO MÁM mudrlant
Žabinka
25.09.14,16:06
lehota platnosti KO pre OÚ je 15 dní..
dorota2
25.09.14,16:07
vdaka za tip. podajú mi túto info len tak cez telefón?
dorota2
25.09.14,16:10
a ano, mozem kukat do garaze, ale mozem mu to aj ist osexovat, ako hovoris ty buchac, o hlavu, reklamovat, vratit, udat na šoi a podobne...kupovala som z realneho bazáru, ktorý má konateľov, IČO, DIČO a právnu zodpovednosť, čiže plakať doma môžeš ty, ja môžem napr aj konať...ide o to vedieť či už, alebo je to ešte teoreticky len lempláctvo...
Žabinka
25.09.14,16:17
to závisí od toho na aké meno bola podávaná žiadosť.. u nás to funguje tak, že zavolám, že sa chcem spýtať či už mám hotové osvedčenie o evidencii a úradník sa spýta na aké meno.. veď vyskúšaj, nič za to nedáš..
Jozef Varhaník
11.10.14,06:58
Kompletné prihlásenie trvá max. 2 týždne "bez známosti".