fabio
23.04.06,19:51
Poraďáci, rad by som sa Vas opýtal ako je u platcu DPH s nákupom vozidla N1 na leasing. Jedna sa mi o to, či sa akontácia u tohto typu vozidla plati s alebo bez DPH a tym pádom či aj ďalšie splátky obsahuju DPH.
Podľa mňa DPH vracaju leasingovke,takže tá by mi ho mala poskytnúť už bez DPH..,mylim sa..?
KEJKA
23.04.06,18:29
odporúčam nájsť a preštudovať príspevky týkajúce sa lízingu, vypracované otázky k DPH.
Odpoved by bola široká, otázka svedčí o neznalosti základných princípov fungovania DPH. (naozaj to nemyslím sko urážku, ale je tu toho veľa, treba čítať a čítať).
V skratke:
LZ spoločnosť vám samozrejme bude fakturovať DPH, je to jej povinnosť.
Vy zas máte právo ako platiteľ si túto DPH odpočítať.
Paula
23.04.06,18:33
Poraďáci, rad by som sa Vas opýtal ako je u platcu DPH s nákupom vozidla N1 na leasing. Jedna sa mi o to, či sa akontácia u tohto typu vozidla plati s alebo bez DPH a tym pádom či aj ďalšie splátky obsahuju DPH.
Podľa mňa DPH vracaju leasingovke,takže tá by mi ho mala poskytnúť už bez DPH..,mylim sa..?
Akontácia sa spravidla platí s DPH. Máš nárok na odpočet nielen z akontácie, ale aj zo splátok. Pri splátkach si ju uplatníš podľa dátumu plnenia v splátkovom kalendári, resp. dátumu plnenia na faktúre (niektoré lízingovky zasielajú na každú splátku faktúru).