3784dada
25.09.14,21:33
som zamestnana cez agenturu. nadpis na zmluve znie: pracovná zmluva a dohoda o dočasnom pridelení zamestnanca. "Pracovný pomer je dohodnutý na dobu určitú a to na dobu trvania dočastného pridelenia zamestnanca podla nižšie uvedených dojednaní tejto pracovnej zmluvy. pracovny pomer je dohodnuty so skusobnou dobou 3 mesiace". nikde v zmluve nie je nic o vypovedi pocas pn. som na pn a z agenturi mi volali ze mam vypoved a mam do agenturi prist odovzdat veci co som dostala a podpisat vypoved. co som citala clanky aj rozne diskusie, tak som s toho trosku mimo. mam to ist podpisat? nekonci nahodou pracovny pomer az ukoncenim pnky?
ivka70
25.09.14,19:43
Pracovný pomer na dobu určitú nekončí výpoveďou, konci ukončením tejto doby. Ak ti skončilo pridelenie, skončil aj PP bez ohľadu na to, či si práve PN alebo nie.
3784dada
26.09.14,08:53
takze pokial som na dobu urcitu, tak ani vypovedna doba nie je ziadna? V zmluve je pisane: "Tuto zmluvu može vypovedat zamestnavatel aj zamestnanec. Dlzka výpovednej doby a spôsob jej plynutia je upraveny v ustanoveni paragr.62 ZP" neviem ci som spravne tento paragraf pochopila, je tam pisane o mesiaci ako minimalnej vypovednej doby.
ivka70
26.09.14,10:01
To by platilo, keby si chcela dat vypoved alebo tebe zamestnavatel skor, ako bude koniec doby urcitej.
Doba urcita konci uplynutim dohodnutej doby, nie vypovedou. Vypoved je uplne iny pravny ukon.
3784dada
26.09.14,10:07
takze zmluva mi konci v ten den ked mi oznamili ze mam vypoved, ten mesiac je uplne pezpredmetny v tomto pripade?
Katy a R
26.09.14,11:13
ešte raz (ako ivka napísala) - teba sa výpoveď vôbec netýka. Ale PP ti skončí uplynutím doby, na ktorú bol uzavretý.
bolo by dobré mrknúť do ZP - pretože výpoveď je síce jedným zo spôsobov skončenia PP ... ale sú aj iné spôsoby ..
3784dada
26.09.14,11:18
dakujem pekne za rady, pretoze v ZP sa volako vobec neviem zorientovat. este raz dakujem
Katy a R
26.09.14,11:22
- samozrejme, ak dôvod dočasného pridelenia pominul ;) to sú tie "nižšie dojednania PZ"
3784dada
26.09.14,12:05
moze byt dovod dlhodoba pn? pretoze to mi bolo povedane
ivka70
26.09.14,16:23
Nemôže a ani ti to oficiálne nikto nepotvrdí.