pedro_bella
26.09.14,07:39
Ahojte,
potrebujem poradit ako postupovat ...
U prejcu aut som dostal ponuku na nove auto + vyhodny leasing. Par dni pred prevzatim som dostal info, ze dany leasing je pre toto auto nedostupny a mam si vybrat inu formu splacania (leasing s vyssim urokom alebo trtinky/stvrtinky).
Moze takto predajca zmenit sposob uhrady za auto?
Na objednavke je uvedeny povodny sposob uhrady (ten vyhodnejsi leasing, ktory vraj pre tento automobil nie je mozny).
Ako dalej postupovat?

Dakujem za rady a odpovede.
taiko
26.09.14,06:04
.
1. Chces od predajcu aut to auto vziat ci nie?
2. Nestoji v obchodnych podmienkach, ze si vyhradzuje pravo na zmenu sposobu uhrady?
3. Nie je podla zmluvy ponuknuta forma leasingu platna az po potvrdeni leasingovou spolocnostou?
pedro_bella
26.09.14,06:09
Auto samozrejme chcem, lenze je to zo strany predavajuceho "podvod", kedze tak ziskal zakaznika na ponuku, ktora je nerealna ...
Tym padom som odriekol ine ponuky - ktore boli samozrejme na rovnakej urovni ako ponuknuta "nahrada".

EDIT/ navyse uz taketo auto viem ziskat (hned) uz len u toho necestneho predajcu, kedze ostatnym som ponuku odmietol, posunuli auto dalsiemu zaujemcovi. Inak by som musel cakat dlhsiu dobu ak by som chcel rovnake auto s rovnakou vybavou (kym dorazi z vyroby)
misoft
26.09.14,06:20
Skús na nich bu-bu-bu urobiť.
Pojem: SOI, nekalé obchodné praktiky, klamná reklama.
Ale keď si dostal zmenené podmienky po podpise - podľa mňa - na to musia súhlasiť obaja, inak platí pôvodné.
Preto SOI!
taiko
26.09.14,06:22
hmmm, a co presne teda ocakavas od nas? Predajca Ti nemoze dat auto s tymi podmenkami, ked mu ich dana leasingovka neschavli. Ci Ti islo o to, ze teraz musi dodrzat co slubil ergo dat Ti teraz nejaku zlavu?
Fakt si pozri obchodne podmienky a kukni ci nie je pravdou, co som pisal nizsie.