Biginka
26.09.14,09:35
Na mojom pozemku behom dna sa mi z dovodu nahleho a neprimerane hlucneho spravania pokryvacov na susednej stavbe zranil kon. Nasledne zo soku prestal zrat i pit, musel byt hospitalizovany vBrnenskej Veterinarnej klinike, kde o jeho zivot bojovali 14 dni. Stalo ma to 2.400 eur. Chcem spat aspon cast vyloh, ako mam voci pokryvacskej firme postupovat, ked sef, ktory tam nebol tvrdi, ze bolo vsetko vsulade so stavebnym povolenim i zakonom? Pokryvac tam mal nezletilych pomocnikov, ktori mu vyhadzovali na strechu skridle a jeden, co bol iba 2 metre od nas neskutocne jacal, pistal a vrieskal. Toho sa moj chudak kon nalakal a rozparal si cele celo na 15 cm. Kopec krvi triaska, bolest, mdloby, no katastrofa! Na policii som nebola, v Senci mam zle skusenosti. Co mam robit, prosim poradte.
Dáša_
26.09.14,07:38
a máš to ako dokázať? alebo to bude len tvrdenie proti tvrdeniu?
Chobot
26.09.14,07:48
"iba 2 metre od nas neskutocne jacal, pistal a vrieskal" - si stála s koňom vedľa nich?

"Pokryvac tam mal nezletilych pomocnikov" - toto vieš odkiaľ? Alebo len podľa tvojho odhadu? Ako vieš, koľko mali rokov?

Mala si volať políciu, keď sa stal incident, aby spísali zápisnicu. Prípadne si ich natočiť na mobil. Teraz, ak s tým aj pôjdeš na súd a nemáš žiadny vierohodný dôkaz, tak sudca asi rýchlo ukončí pojednávanie.

A na čom si kôň rozpáral telo? Nebol ustajnený?

Myslím, že tí robotníci nenesú priamu vino na zranení tvojho koňa. Mohlo ísť o zhodu náhod, ale byť sudcom, tak tam nevidím priamy súvis. Keby im padla škridla a priamo na koňa - to by bol priamy súvis. Ale že boli hluční a kôň sa niekde zranil...

To je pohľad nezainteresovaného.
evuš
26.09.14,09:56
Prepáč, ale z dôvodu náhleho a neprimerane hlučného správania pokrývačov na susednej stavbe ??? AK by som videla, že na susednom pozemku sa dejú stavebné úpravy, tak tam koňa nenechám, dokonca ani psa či mačku !!!!
Zvieratá sú citlivé na hluk oveľa viac ako ľudia .... No, asi moc neuspeješ..... a bohužial financie budeš musieť oželieť....
Biginka
26.09.14,10:53
Isla som s konom pod nimi po chodniku do boxu. Medzi nami bol mur. Stavba domu prebieha uz cca rok mladikov som tam nikdy nevidela, pokryvaca ano. Kon aj ked je ustajneny, musi chodit denne von. Hluk stavby neviadia, ale prenikave hlasy, jacanie a vresky zvierata neznasaju, extremne sa ich boja. Kon sa vzopel a rozrzzil si hlavu o strechu, v dosledku toho hlasu. Skridla by mu neublizila az takto..
Biginka
26.09.14,10:59
Prepacte, ale mame sa odstahovat,lebo niekto stavia? Kona mam na mojom pozemku uz 15 rokov a prezili sme vsetky stavebne mechanizmy Bez najmensieho problemu. Este ze uznate, ze zvierata su citlive na hluk, ja hovorim na hlasy a vystrely. Dakujem.
Biginka
26.09.14,11:05
Este k tym policajtom. Ked mate zachranovat 480 kg skakajuceho, krvacajuceho, trasiaceho, krutiaceho sa kona, nemate nazvys ruky na telefonovanie. Minuly rok mi niekto na mojom pozemku nad mojou hlavou za bieleho dna odstrelil 900 euroveho kocura,volala som policiu a povedali mi, ze maju dolezitejsie veci.
Biginka
26.09.14,11:06
Mam svedka.
Chobot
26.09.14,11:19
Aj tak by som začal s tou políciou. Polícia je povinná prijať trestné oznámenie od občana, nemôžu ťa odbiť, že majú dôležitejšie veci.

Skús ísť ešte raz na políciu a podať trestné oznámeie za všeobecné ohrozovanie na toho dotyčného, ktorý tam plašil koňa (uveď, že ho úmyselne plašil svojim hlukom, keď si išla okolo nich) a že tým ohrozil aj teba. Polícia ho bude musieť vypočuť a keď budeš mať zápisnice (tvoju a jeho výpoveď) v ruke, tak potom cez občiansky súd vymáhať odškodné.

Bude to ale dlho trvať, na to sa priprav.
evuš
26.09.14,11:23
Hm, koník už teda najmladší nie je......
Je to plnokrvník ??? Ak je v ohrade pár krát pár metrov ani sa nečudujem.... a 15-ročný koník už na nejaké vzruchy by mal byť zvyknutý...ak nie, tak pochybili i susedia pri prerábke strechy....ale kto to bude súdiť a vysúdi ?.......KTO z KOHO ???
Biginka
26.09.14,18:22
Evus, comu sa necudujes? Tento konik denne beha 40 km, je na to s treningov zvyknuty. Je plnokrvnik a ma v nohach 120 dostihov. Plnokrvny zrebec si jednoducho na niektore zvuky NIKDY nezvykne. Obratila som sa sem na radu o probleme a nie hodnotenie chovu koni. Som profesional, v tomto smere je vsetko O.K. Tomi verte, ak chcete, ci nie.
Biginka
26.09.14,18:26
Dakujem pekne, si mily, vyborna rada:-)