erko27
26.09.14,16:42
Zdravím, mám nasledovný problém:
Svoju ERP nevyužívam, chcem ju na mesiac "požičať" známemu, chce predávať čosi sezónne. Viem že musím ERP odhlásiť a on ju musí potom prihlásiť, kúpiť nový fiškálny modul, ale problém vidím tam, že ja mám pozastavenú živnosť a tým pádom nesmiem nič predávať ani nakupovať. Plánujem zájsť na daňový úrad a tam im vysvetliť situáciu, či by mi s tým vedeli pomôcť. Nejde o žiadne podvody, len chcem niekomu pomôcť. Známemu sa absolútne neoplatí kúpiť pokladňu na jeden mesiac a moja už viac ako rok stojí...
kopretinka
27.09.14,08:30
veď mu pokladňu požičaj zadarmo...........
erko27
27.09.14,08:36
Ale moja pokladňa je prihlásená na mňa. On ju vezme na svoje miesto podnikania a tam bude blokovať tržby zo svojej podnikateľskej činnosti a potom chce samozrejme uzávierky do svojho účtovníctva, ani nehovorím že to čo nablokuje bude na mojom fiškále a keď znova ja budem niečo blokovoať a odovzdám uzávierku, tak celkový obrat na uzávierke bude môj + ten jeho, moje účtovníctvo nebude absolútne sedieť... Keď sa dá nejak požičať pokladňa, tak poprosím skúste obšírnejší popis ako to legitímne urobiť.
kopretinka
27.09.14,08:37
ale veď hore píšeš,že odhlásiš,a on si prihlási na seba........
erko27
27.09.14,08:58
Účtovníčka trvdila, že prihlásiť pokladňu môže iba vtedy, keď keď má doklad že ju kúpil, takže ja mu ju musím predať a mám z toho potom príjem, čo nemôžem, keď mám pozastavenú činnosť. Pomohlo by jedine, keď by nemusel mať doklad od kúpy pokladne...
kopretinka
27.09.14,09:03
nuž tak jedine poradiť sa na daňovom....