Sennin
26.09.14,18:55
Dobrý deň,
Chcel by som sa len informovať ohľadom predaja mobilov ako na to v podstate mi ide o to odkiaľ sa donášajú mobily napr. heuréka atď..
či ich donášajú priamo od výrobcu a ostatné veci okolo toho je to len otázka tak prosím len priame odpoveď ďakujem vopred.
taiko
26.09.14,17:02
mozno by si mohol oslovit lokalne zastupenia jednotlivych znaciek
Sennin
26.09.14,17:08
@taiko: Vďaka za rýchlu odpoveď to ako myslíš zástupcov tu na SK?
taiko
26.09.14,17:11
@taiko: Vďaka za rýchlu odpoveď to ako myslíš zástupcov tu na SK?
no kde bude treba. Nie vsetci maju zastupenie na SK. BTW. Inac tu mama ena porade aj moznost komentovat konkretny prispevok. ;)
Sennin
26.09.14,17:20
@taiko: Vďaka za rýchlu odpoveď to ako myslíš zástupcov tu na SK?
no kde bude treba. Nie vsetci maju zastupenie na SK. BTW. Inac tu mama ena porade aj moznost komentovat konkretny prispevok. ;)
Sorry :)
Ešte sa chcem spýtať ako je to s cenami? napr. teraz som pozeral Samsung S5 na domovskej stránke Samsungu a cena je 649 € ale napr. heuréka mi vyhodila S5 aj za 498 € podľa čoho si určujú ceny predajcovia iných eshopov?
Ja by som chcel predávať len cez E-Shop a s cenami výrobcov no možno truška viac ale len o trocha len som trocha zmätení tými cenami.
Alebo napr. novinka OnePlusOne kúpiš priamo za 299 € 16 GB ale tu už E-Shopi čo ho maju dávajú 16-tku za 469 € :)
taiko
26.09.14,17:25
@taiko: Vďaka za rýchlu odpoveď to ako myslíš zástupcov tu na SK?
no kde bude treba. Nie vsetci maju zastupenie na SK. BTW. Inac tu mama ena porade aj moznost komentovat konkretny prispevok. ;)
Sorry :)
Ešte sa chcem spýtať ako je to s cenami? napr. teraz som pozeral Samsung S5 na domovskej stránke Samsungu a cena je 649 € ale napr. heuréka mi vyhodila S5 aj za 498 € podľa čoho si určujú ceny predajcovia iných eshopov?
Ja by som chcel predávať len cez E-Shop a s cenami výrobcov no možno truška viac ale len o trocha len som trocha zmätení tými cenami.
Alebo napr. novinka OnePlusOne kúpiš priamo za 299 € 16 GB ale tu už E-Shopi čo ho maju dávajú 16-tku za 469 € :)
so vsetkym respektom, vykasli sa na to. Obavam sa ze nechapes zakladne suvislosti ako je napr nakupna cena a predajna cena. Skus najpr postudovat ako funguje maloobchod a velkoobchod
buchač
26.09.14,17:32
so vsetkym respektom, vykasli sa na to. Obavam sa ze nechapes zakladne suvislosti ako je napr nakupna cena a predajna cena. Skus najpr postudovat ako funguje maloobchod a velkoobchod

Aj toto o niečom svedčí :

2. Vykupujú ich za výrobnú cenu a dajú plus na to svoju?
gate7
27.09.14,07:08
Presne ty si prototyp cloveka, ktoremu ak sa podari presadit posobi kontraproduktivne pre ekonomiku. Nevies o obchode nic, nevies ponuknut spotrebitelom nic iba lepsiu cenu, nemas potuchy ake naklady su spojene s chodom firmy, od zriadenia nakupenia potrebneho zariadenia napr iba na zriadenie servisu alebo co ta stoji zamestnanec ktoremu das 8 kil ciste. A chytis napad a ides ako prve podliezat ceny. Aj preto tu je ekonomika v prdeli, lebo tu chvilu ludia ako ty budu platit mensie dane, viac tovaru ako zabehnute fy nepredaju, ale ohrozit ich existenciu mozes, znicis ceny a skoncis. Preto je vo svete podstatne tazsie zacat podnikat, po napade ma nasledovat priezkum s ekonomikou celeho projektu, prvorady v podnikani je maximalny zisk nie, nieco malo od velkoskladu lebo ti to staci, tak pises....
bodliak
27.09.14,07:15
Musíš ísť na to vo veľkom. Nadizajnuješ, necháš v Číne vyrobiť a za prvé tri dni predáš 10 milionov kusov.
Budú sa síce vo vrecku ohýbať, ale čo na tom, keď je to také lacné.
Richard
27.09.14,07:30
Ahoj, založ novú otázku (nie debatu ak chceš odpovede namiesto všeobecnej diskusie).

Túto tému uzatváram, pretože si zmenil rozbehnutú debatu a vylepšil otázku, dosť výrazne a treba povedať že si ju aj dosť výrazne vylepšil. Začiatočné odpovede však boli na úrovni otázky, takže treba začať od znova. Zadanie debaty prinavrátim, založ novú otázku s novým, lepším zadaním, túto debatu uzatváram.

Tu je porovnanie prvého príspevku, aby ste vedeli o čom tu píšem.

Dobrý deň,

- pôvodné zdanie:
Chcel by som sa len informovať ohľadom predaja mobilov ako na to v podstate mi ide o to odkiaľ sa donášajú mobily napr. heuréka atď..
či ich donášajú priamo od výrobcu a ostatné veci okolo toho je to len otázka tak prosím len priame odpoveď ďakujem vopred.
+ nové zadanie:
Chcel by som sa len informovať ohľadom predaja mobilov ako na to?
1. Odkiaľ ich berú veľké obchody?
2. Vykupujú ich za výrobnú cenu a dajú plus na to svoju?
3. Dá sa to aj tak, že si dohodnem spoluprácu s výrobcami mobilov a zinkasujem percentá z predaja

Prosím o priame vysvetlenie nie o odpoveď nerob to alebo ak nevieš nepúštaj sa do toho atď.. ja sa len informujem nič viac...
Všetkým vopred ďakujem za odpoveď.