elizth
26.09.14,20:53
Ak moj zamestnavatel nesuhlasi s vypovedou k 30.9. Mozem odist a nastupit 1.10. u noveho zamestnavatela? Da mi moj byvaly zamestnavatel automaticky vypoved? Da mi absenciu? Kolko dni absencie mi moze dat? Co najhorsie sa moze stat?
Dakujem pekne
Katy a R
26.09.14,19:20
Výpoveď je jednostranný akt - zamestnávateľ ju jednoducho musí akceptovať, ak si ju dala a ak ti výpovedná lehota končí 30.9. :)

len sa obávam, že v tvojom prípade vôbec nejde o výpoveď .
ak chceš dohodou ukončiť PP - na to treba obidve strany ..
bodliak
26.09.14,19:34
Výpovedná lehota je ochrana a týka sa oboch strán. Aj zamestnanca, aj zamestnávateľa.

Ak by ťa zamestnávateľ dnes svojvoľne prepustil k 30.9 a ty by si s tým nesúhlasil, svojich práv by si sa úspešne domáhal na súde. Súd by výpoveď označil za neplatnú a mal by si nárok na plat, atď.

Aj zamestnávateľ má práva a ty máš voči nemu povinnosti z titulu pracovnej zmluvy. Tiež ťa môže vláčiť po súdoch a vymáhať spôsobenú škodu.
elizth
27.09.14,06:44
Ak dám výpoveď dohodou, do koľkých dní je povinný zamestnávateľ dať mi odpoveď? Ďakujem
kopretinka
27.09.14,07:26
výpoveď dohodou neexistuje,je to dohoda oboch strán o ukončení prac.pomeru.
jslancik
27.09.14,07:28
ak si zamestnávateľovi doručila výpoveď do 31. 7. 2014, tak ti výpovedná doba končí 30. 9. 2014 a zamestnávateľ nemá prečo nesúhlasiť.
Ty si ale pravdepodobne takúto výpoveď nedala a navrhla si mu ukončenie pracovného pomeru dohodou. A keďže dohoda je o dvoch stranách, nesúhlasí s tým, čo je pochopiteľné.
Automaticky výpoveď ti nedá. Môže ti krátiť dovolenku, a bude ti ďalej zneprijemňovať život. Môže ťa dať aj na súd a vymáhať škodu spôsobenú tvojou absenciou. Nie je to moc pravdepodobné.
Prinajmenšom môže zavolať tvojmu budúcemu zamestnávateľovi, a povedať, aké máš dobré zvyky - odísť z roboty zo dňa na deň. Aby vedel, na čo sa pripraviť.
elizth
27.09.14,07:33
nie výpoveď som ešte nepodala. v novej robote povedali že na mňa počkajú, ale chcela som vyskúšať, či sa to nedá nejako urýchliť. Novému zamestnávateľovi asi nezavolá, keďže nevie kto to je. Ak si to samozrejme nevie zistiť...
jslancik
27.09.14,07:34
"nevie, kto to je" :) Prosím ťa, všetko sa dá zistiť. Ibažeby si odchádzala mimo okres, potom by to bolo ťažšie.
Výpoveď podaj čím skôr (do konca mesiaca).
elizth
27.09.14,07:35
Asi som sa zle vyjadrila. Chcela by som podať žiadosť o ukončenie prac.pomeru dohodou k 30.9. - našla som na nete formulár. Keď ja podám žiadosť do koľkých dní sa mi musí vyjadriť. Predpokladám, že by sa mal vyjadriť keď to odo mňa prevezme....
kopretinka
27.09.14,08:06
ja som našla jeden vzor takejto žiadosti a tam žiadateľ vyslovene uvádza,že žiada o odpoveď do 7 dní.
http://www.profesia.sk/kariera-v-kocke/pracovny-servis/vzory-dokumentov/
Arodd
27.09.14,08:34
skus si precitat aku zmluvu si podpisoval prvy den v praci...