Iveta 44
27.09.14,07:52
Bola som v prenajme 4 mesiace,kde pani bez oznamenia v čase mojej neprítomnosti chodila do bytu a jeden den došla do bytu kde mi vypustila na ulicu dvoch psíkov,vymenila zámky a už dva týždne mi zadržiava všetky osobne veci.Neodpoveda na sms a nezdvíha telefon.Všetko mam vyplatene a nič jej nedlžím. Ako postupovat???
jslancik
27.09.14,07:33
buď je pani načisto šialená, alebo nemáš napr. platnú nájomnú zmluvu. Nezabudla si nám ešte niečo povedať? Akú má motiváciu? Určite to neprišlo len tak, bez predošlej komunikácie... Neverím. Až taká šialená nemôže byť :D
misoft
27.09.14,07:52
Ak dokážeš, že máš všetko OK, prenajímateľka ti neoznámila, že s tebou "končí", vypustila psov, zadržiava veci - podať žalobu na ňu pre poškodzovanie veci (pes sa berie ako vec a tým, že ti ich vypustila von, prakticky ich mohla ohroziť, mohli sa stratiť), zadržiavania veci, neoprávneného majetkového prospechu (ak si zaplatila všetko), porušenia Zákona 98/2014 http://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-98 a žiadať okamžité vydanie veci.
misoft
27.09.14,07:55
Ale i tak - nemôže prenajímateľ zadržiavať cudzí majetok - a pokiaľ to urobila takýmto spôsobom - dalo by sa to i klasifikovať inak - krádež, nezákonné obohatenie, zadržiavanie cudzej veci......
jslancik
27.09.14,08:01
pozri, ak nemá zmluvu, nemá nárok ani na nič. To je riziko robiť veci bez zmluvy. Bez zmluvy neexistuje vzťah, ktorý by upravoval zákon.
misoft
27.09.14,08:02
To je jasné - nie je lajstro - nie je nič. Ale zadržiavať cudzie veci - to je trestný čin. Či už boli, alebo neboli papiere..... tie veci sú rukolapný fakt! Nepatria prenajímateľke.... nemá právo ich zadržiavať.....
jslancik
27.09.14,08:08
počkaj, počkaj...
1. ten "rukolapný fakt" tam už nemusí byť. Má ako dokázať, že práve tá vec je jej?
2. aký je rozdiel medzi touto situáciou a situáciou, keď by som šiel na políciu, že v tom a tom byte (napr. tvojom) som býval x mesiacov, a majiteľ vymenil zámky a zadržiava veci. Pritom by to bol celé výmysel.
3. ktovie, aká je celá pravda. Nechce sa mi veriť, že je to také jednoduché.
misoft
27.09.14,08:14
Ad 1: Ak kočka má doklady o kúpe (bločky, záručáky, príp. svedectvá) - čo bude dokazovať protistrana? Že jej to spadlo z neba?
Ad 2: je úplne jedno či by bola, alebo nebola zmluva.... pokiaľ bude tvrdiť, že tam bola... veď niekedy stačí i to, že sused povie, že som tam tú osobu videl často.... a hádam by si napr. 5 ľudí nevymýšľalo.....
Ad 3: by si neveril - sú tu také osoby, ktoré z toho profitujú.... zoberú bez zmluvy, poberú prachy a potom vyšmaria....
terezamaria
27.09.14,08:19
Otázka bola zadaná, ale aj po odpovediach, nebolo doplnené nič. A myslím si, že je to málo, čo bolo napísané.....chýba tam prečo, pre akú príčinu....pokiaľ nemala žiadnu, už dávno by som bola na polícii a dala trestné oznámenie.
Arodd
27.09.14,08:33
najlepsie je asi odlovit pravnika a bude to mas este svoju vahu :)
jslancik
27.09.14,08:34
1. dôkazné bremeno je na ktorej strane? bude musieť dokázať vlastníctvo všetkých vecí. Ty máš ku všetkým veciam v byte/dome bločky? ja teda nie. snáď si na mňa niekto nezasadne :)
2. s kým si chce udržať sused dobré vzťahy? s nájomníkokm, alebo s majiteľom susedného bytu? A možno bola na návšteve (môže tvrdiť prenajímateľka). A návšteva predsa nemôže mať nárok na všetky veci z bytu, kde bola na návšteve...
3. kľudne nech sú. Nájomca berie na seba riziko bývania bez zmluvy...
misoft
27.09.14,12:18
By si sa čudoval - mám. A dokonca oskenované a na troch miestach v digitálnej podobe zálohované.
buchač
27.09.14,12:35
CITUJEM:
chýba tam prečo, pre akú príčinu....pokiaľ nemala žiadnu, už dávno by som bola na polícii a dala trestné oznámenie.

ODPOVEDÁM:

...he, už dávno by som mal tie svoje veci nazad...
Myslím si, že po mojom konaní by majiteľ bytu mal dôvod navštíviť políciu a možno aj traumačku ( alebo naopak ) ...;) :D
Indeed
27.09.14,13:21
bucač je teba normalne obdivujem... ty si myslíš,že maš NAVRCH nad KAŽDÝM ??? Chcel by som vidieť ako by zastavil 120 kg rozzureného človeka..palne zbrane tentoraz vynechajme.nie je to fer, ako zahynul Bruce Lee...
buchač
27.09.14,13:33
Indy

Radšej čítaj poriadne...
Nik nevraví o nejakom násilí na jedincovi. Neviem prečo si každý myslí, že by som takto jednal ...a dokonca so zbraňou.

Spomínaš 120 kg človeka...asi myslíš na chlapa, no v tomto prípade je majiteľkou bytu žena. Samozrejme, aj ženská môže vážiť 120 kg, no to by už bolo v jej neprospech.

Moje konanie by bolo asi takéto:
1. Majiteľku bytu by som si vyčkal.
2. Vošiel do bytu a vzal si svoje veci

Teda dá sa povedať, že by som konal protiprávne a majiteľka bytu by mohla volať políciu.
Ibaže následne by som dotyčnú obvinil so všeliakých skutov, že by ju šľak trafil a hajde na traumačku.

Capisci ???

P.S.:
Tie jednania so zbraňou v ruke smrdia vždy krimom...neoplatí sa pre pár drobných.
jslancik
27.09.14,14:07
a to sa ako volá taká diagnóza?:)
Indeed
27.09.14,14:17
pokračovanie mojej uvahy...

AKO by si zastavil odhodlaneho 120 kg človeka bez palnej zbrane,

to by ma zaujimalo...
Indeed
27.09.14,14:23
jednoducho, ŽIADNYM ferovym sposobom, by si NEMOHOL zastaviť 120 kg vážiaceho človeka ked Ty sám vážiš 75 kg !

TO si uvedom !

Ten 120 kg človek by prišiel k Tebe, stupil by Ti na predkolenie, prelomil by Ti holennu kosť aj píš´talu,
v tom okamihu by si bol na zemi...
neschopný pohybu..ten 120 kg človek by zobral z police akýkoĺvek ťažší železný hrniec, DRBOL by Ťa ním po hlave..
a v tom okamihu by bolo po Tebe,

takže si NEFANDI ..

Fyzicka prevaha, je FYZICKA PREVAHA

NIČ nepomože.
Kempi
27.09.14,14:53
to si zabil buchac :D
buchač
27.09.14,15:04
CITUJEM :
Indeed (Dnes 17:23) jednoducho, ŽIADNYM ferovym sposobom, by si NEMOHOL zastaviť 120 kg vážiaceho človeka ked Ty sám vážiš 75 kg !

ODPOVEDÁM :

Si ma teraz rozosmial...:D
Naposledy som sa vážil v pondelok. Ručička bola medzi 75-120 kg...;)...povedzme,že cca niekde v strede týchto hodnôt...:D


Smejem sa a doslova rehocem :D :D :D
Rád by som vidieť jedného, kto by stúpil tomu druhému na to predkolenie...sa čítaš, čo píšeš ?

Fyzická prevaha vravíš ??? Nuž sorry, ale trieskaš onačiny. Videl som 60-70 kg maníka,ktorý tak pozametal dlážku z tou fyzickou (100 kg) silou, len sa tak leskla...

Ale radšej neriešim...nemá význam ...
Indeed
27.09.14,15:07
naozaj NEMA vyznam v tejto chvili... až ked vypukne občianska vojna .. ale vtedy bude buchač vo svojom kulometnom hniezde....
buchač
27.09.14,15:14
Pokračovanie úvahy.

Uvažovať sa nikdy nedá vopred na 100 %. Tak je to v podstate vo všetkých situáciách...

Uvažuješ v podstate v danej chvíli.
Vždy môžeš ísť do akcie s plánom "A". Prípadne máš záložný plán "B".......ale ten "C" zvykne niečo vždy pokaziť.
Indeed
27.09.14,15:15
buchač, Ty si nezničiteĺný..-D
pmajap
27.09.14,15:34
Možno sú kameňom úrazu tie psi, v nájomnej zmluve je uvedený tento fakt aj podmienky chovu ??
misoft
27.09.14,16:12
Zisti si to - ja to volám opatrnosť, istota, prevencia... Neviem, ako by si dokazoval, ak by ti vykradli byt, že si tam mal PC za xxx€ s monitorom za yyy€. Ja by som to hneď dokázal....
buchač
27.09.14,16:16
Ale nie, NIE SOM !

Len už mám niečo za sebou..;)
Aj som riešil podobné situácie...dokonca aj slušne..;)
Ale aj neslušne...jeden aj jednu fásol, pratal sa kade ľahšie.
Ale to sú doby minulé...:cool:
jslancik
29.09.14,07:35
nedokázal. Mohol si ho predať hneď po kúpe, mohol si ho schovať do pivnice, alebo k susedovi...
kopretinka
01.10.14,08:16
aj tak nemôže len tak prísť do bytu a vypustiť ich na ulicu