Miska4321
27.09.14,08:12
Ako mám ďalej postupovať pri reklamácií tovaru cez internet ( ako som si zistila, tak táto "facebooková skupina" nemá povolenie k predaju ) ak nemá predajca nikde na stránke podmienky reklamácie, dala som mu vopred vedieť, že chcem tovar reklamovať, aj tak mi nenapísal kroky a postup reklamácie, avšak reklamáciu neustále naťahuje, vkuse niečo nieje v poriadku, za každým mi píše: a toto máte ? A toto ste urobili ? Apod... Naposledy odomňa chcel číslo podacieho lístku avšak na pošte mi povedali, že ku klasicky odoslaným balíčkom žiadne lístky nevydávajú apod. Ako mám ďalej postupovať ? Ďakujem
jslancik
27.09.14,06:21
vzhľadom na to, že to nie je e-shop, môžeš ich akurát udať daňovákom či SOI. Keď na to príde, ani nevieš, kto ti to predal. Nemusia sa s tebou vôbec baviť, keby nechceli.
Nabudúce kupovať cez normálne e-shopy, nie cez "facebookové skupiny"...
avalik
27.09.14,06:50
Dobre som pochopila, že tovar na reklamáciu si na pošte podala ako obyčajný list a nie ako balík alebo poistený list?

Ak áno, tak sa naozaj tvoja zásielka mohla stratiť. Máš právo uplatniť si reklamáciu na pošte - ak ale nemáš podací lístok, výsledok nevidím v tvoj prospech.

Ak predávajúci tvoju zásielku neobdržal, nemá dôvod ti vyhovieť. Ty musíš preukázať, že si tovar zaslala.

PS: Šetriť na poštovnom sa v týchto prípadoch neoplatí.
arizona
27.09.14,07:11
Kedze si kupovala od neznamej sukromnej osoby,necakaj, ze ti vybavi reklamaciu tak,akoby musel vybavit oficialny predajca.
Bolo to na tvoje vlastne riziko,takato kupa.
V takychto pripadoch je rozumnejsie dat si zavadu opravit na vlastne naklady.
Pochybujem, ze v tomto pripade vybavis reklamaciu,alebo ze uvidis vratene peniaze.

Nech ti to je poucenim do buducna,aby si si vopred overila,od koho nakupis. Seriozny predajca uvadza na seba vsetky kontaktne udaje na svojej web stranke ,obchodne podmienky,aj podmienky na reklamaciu...