peteriak
27.09.14,18:06
Vraj treba mať na zadnej strane VP uvedené, že nosím okuliare/šošovky.
Vodičák mám od 18 a okuliare od 21 roku, máte s týmto niekto skúsenosti?
Ďakujem.
misoft
27.09.14,16:15
Podľa správnosti na zápis okuliarov do VP dáva podnet lekár. Pokiaľ však to nik neiniciuje - tak to tam nie je. Ja napr. som vyfotený s okuliarmi - vyzerajú ako slnečné...
peteriak
27.09.14,16:34
Podľa sadzobníka sa ukladá pokuta do 60 E,-, vraj sa to posudzuje ako jazda sneplatným VP. A prvýkrát o tejto povinnosti som počul práve dnes, a že treba si dať vybaviť nový VP s už zapísanými okuliarmi/šošvkami.
Okuliare som dostal ešte predtým ako som dostal VP, preto je asi na mne či si to dám zmeniť, nie?
buchač
27.09.14,16:45
Vodiči, ktorí nosia okuliare, môžu dostať pokutu, ak jazdia bez nich. Policajt im ju udelí na základe kódu, ktorý má byť zapísaný vo vodičskom preukaze.

Okuliare kód 01.01, šošovky 01.06
Musíte priniesť potvrdenie od lekára

Každý, kto žiada o vodičák musí pritom doniesť potvrdenie od lekára o stave zraku. Výsledok vyšetrenia sa zapíše do tzv. karty vodiča, ktorá zostáva v evidencii na polícii a mal by sa zapísať aj do samotného vodičského preukazu. Ak to tak nie je, váš vodičák je neplatný.

http://www.noviny.sk/c/krimi/nosite-okuliare-ak-to-nie-je-vo-vodicaku-je-neplatny
peteriak
27.09.14,16:52
ĎAKUJEM!
Kvaka
07.10.14,08:24
Ja mám VP bez kódu. Mám však z dôvodu veku kartičku Doklad o zdravotnej spôsobilosti vodiča, kde mi praktická lekárka napísala, že som spôsobilá na vedenie MV s okuliarmi. Dúfam, že mi netreba meniť VP, v zahraničí nešoférujem.
misoft
07.10.14,09:40
vicktor
10.10.14,08:47
Takze 35 rokov jazdim s neplatnym vodicakom... :)
Ako to policajt zisti?
Hadam zo 10x ma zastavili a kontrolovali.
misoft
10.10.14,14:25
:D:D:D nie si sám..... ja skoro 40 rokov ..... a to na fotke mám "ďalekohľady" ale v poznámke ani slovo.