fricino44
27.09.14,21:31
Dobry vecer.Chcel by som sa opytat.19.7.Som podal ziadost sprostredkovatelke na zrusenie dvoch poistiek jednej zivotnej s pripoistenim urazov,trval atd a druha iba zivotna.Dodnes nemam ani peniaze ani papier o ukonceni poistenia a su to uz dva mesiace.A dalsia vec este 1.8.odisli z banky dalsie dve splatky za obe poistky.Chcem sa opytat ako mam postupovat dalej a dokedy plati poistenie a ci ak by sa stal uraz do akeho datumu je krytie?Dakujem za odpoved
buchač
27.09.14,19:44
Dobry vecer.Chcel by som sa opytat.19.7.Som podal ziadost sprostredkovatelke na zrusenie dvoch poistiek jednej zivotnej s pripoistenim urazov,trval atd a druha iba zivotna.Dodnes nemam ani peniaze ani papier o ukonceni poistenia a su to uz dva mesiace.A dalsia vec este 1.8.odisli z banky dalsie dve splatky za obe poistky.Chcem sa opytat ako mam postupovat dalej a dokedy plati poistenie a ci ak by sa stal uraz do akeho datumu je krytie?Dakujem za odpoved
Chyba (podľa mňa) , ktorú robí viacero jednotlivcov.
Najlepšia voľba je vždy ísť do pobočky, kde dostaneš potvrdenie o prevzatí zrušenia poistky. Tam sa jeden aj dozvie, kedy bude asi aj to plnenie poistky.
-----------------------------------------------------------------
Banka a splátky ?
Nuž neviem, ale mám dojem, že každý jedinec má prístup k svojmu účtu a tým pádom len on by mal oprávnenie na tie príkazy pre jednotlivé platby.
------------------------------------------------------------------
Krytie poistky predsa končí jej vypovedaním, alebo snáď nie ?
pepa78
27.09.14,19:47
a odovzdala to tá sprostredkovateľka? :P
bubkoch
27.09.14,20:15
nie, poistne krytie konci dnom zrusenia poistenia, nie dnom podania vypovede
bubkoch
27.09.14,20:20
v prvom rade más ist do pobocky poistovne a priamo tam podat vypoved, tam dostanes aj potvrdenie o prevzati a tym padom aj o zacati plynutia 6-tyzdnovej lehoty ...
to kedy poistenie skonci zavisi od toho ake mas poistne obdobie ... ak rocne, tak ti poistenie skonci 1.8. buduci rok (cely rok budes nadalej poistený) ... ak mesacne, tak najblizsi 1. den v mesiaci ktory nasleduje po uplynuti 6-tyzdnovej lehoty od podania vypovede
buchač
27.09.14,20:26
Som sa zle vyjadril....ale nevadí...
fricino44
27.09.14,21:18
Dakujem za odpoved.Poistky som zrusil po 10 rokoch a platil som mesacne.Ide mi len o to?Stal sa mi mensi uraz 26 septembra tento piatok tak len informacne ci nahodou este nemam narok na plnenie.Vopred dakujem
Chobot
27.09.14,22:33
Poistku nemôžeš zrušiť k dátumu, aký si vyberieš. Pre vypovedanie poistky platia určité pravidlá, najmä vo všeobecnosti 6 týždňová výpovedná lehota pred poistným obdobím. Poistným obdobím môže byť mesiac, ale aj rok.

Riadne si prečítaj poistné podmienky, najmä ustanovenia o výpovedi poistenia.

Alebo si prečítaj na porade témy ohľadne výpovede poistenia či ukončenia poistenia. Bez toho, aby sme poznali podrobnosti (najmä poistné podmienky) tvojej poistky ti nevieme dať relevantnú odpoveď. Musel by si mi poslať kópiu poistnej zmluvy a poistných podmienok. Je tam ešte zopár vecí, ktoré na to môžu mať vplyv - napr. či už máš nárok na odkupnú hodnotu. Aj to si pozri v podmienkach.
buchač
28.09.14,06:01
Neviem prečo neužitočné, keď je to správna pripomienka ?
fricino44
28.09.14,07:51
Dakujem za odpoved aj tebe.Narok na odkupnu hodnotu mam v oboch pripadoch.Platilo sa to mesacne.Som v zahranici tak sa mi to tazsie riesi,ale skusim napisat domov,aby mi poslali kopiu.Ale teraz mi ide hlavne o to do akeho datumu je krytie ked som papier podal 17.7 a po telefonate do poistovne mi oznamila ze je evidovana od 19.7.
bubkoch
28.09.14,08:01
vyssie som pisal "poistne krytie konci dnom zrusenia poistenia, nie dnom podania vypovede", comu nerozumies ? :-)
fricino44
28.09.14,08:11
Ide mi iba o najblizsi datum od podania vypovede dokedy este plati poistne krytie
bubkoch
28.09.14,08:19
aha, tak poistovna ti po zruseni poistenia posle list s oznamenim, ze poistenie zaniklo, s datumom, kedy zaniklo, co ti vyplatili, ako to vypocitali atd ... tam budes mat cierne na bielom, dokedy trvalo krytie ... ten datum zaniku je vzdy koniec poistneho obdobia, nie datum vypovede +6 tyzdnov
fricino44
28.09.14,08:31
Doteraz mi nic neposlali.Ani list a ani peniaze.
Chobot
28.09.14,14:59
Ešte by bolo dobré uviesť, či náhodou neide o Rapid Life. Ak si zrušil poistku u nich, tak čakaj obštrukcie.
fricino44
28.09.14,15:24
Nie nie je to kooper...Zajtra tam niekoho poslem do pobocky,lebo ja som v zahranici.Aj tak dakujem za radu.A rozumiem dobre tomu datumovo?Ked ziadost bola evidovana 19.7. k tomu 6 tyzdnov tak dalsie poistne obdobie vychadza na aky datum?dakujem a uz nebudem otravovat
bubkoch
28.09.14,16:10
a to my odkial mame vediet ? pozri si datum začiatku poistenia, a ten den je vzdy dnom zaciatku poistneho obdobia ...
fricino44
28.09.14,16:40
4.4.2000 je den zaciatku poistenia.
fricino44
28.09.14,18:21
Takze poistne krytie plati do akeho dna asi.Ci z tohoto datumu sa to neda urcit?
bubkoch
28.09.14,18:37
ak si dal vypoved 19.7., poistovna by mala poistenie zrusit k 3.9., je to prvy koniec poistneho obdobia po 6-tich tyzdnoch od 19.7. ... cize aj poistne krytie by tym padom skoncilo 3.9.
fricino44
28.09.14,19:01
Dik moc za odpoved.Neviem nerozumiem tomu,ze este doteraz neprisiel ziadny papier a ani peniaze.A ako som spominal strhlo este peniaze v auguste kedze som zabudol zrusit trvaly prikaz.Ide mi o to ze to platim od roku 2000 ziadne zranenie zrusim to a teraz v sept sa zranim.Aj tak dakujem za tvoj cas co venujes odpovediam aj ked sa pytam asi nepodstatne veci a uz aj zbytocne.