degtarev
28.09.14,18:31
Žiadam Vás ako sa dá žalovať štát resp. OSSR. Odišiel so z armády na vlastnú žiadosť za trocha neštandardných podmienok. Počas dlhodobého PN mi zmenili funkciu a to s mojim nesúhlasom. Odišiel som do civilu počas PN. Mohli ma prepustiť z pracovnej pozície čo som nevykonával a s ktorou som nesúhlasil? Mohli ma prepustiť z takéhoto miesta, na ktoré ma ustanovili počas dlhodobého PN a bolo zrejmé že odchádzam do civilu aj bez toho? Ďakujem za vyjadrenie a názory.
avalik
28.09.14,17:20
A čo chceš žalovať ak si odišiel na vlastnú žiadosť a bolo ti vyhovené? :eek:

Bol si ustanovený do novej funkcie. Pravdepodobne potrebovali aby bola tvoja pôvodná funkcia vykonávaná aj počas tvojej PN, takže ak si požiadal o skončenie služobného pomeru, tak ťa len dočasne preložili na inú funkciu, na ktorú si spĺňal podmienky uvedené v zákone.

Neviem ako dlho si bol v armáde ale čo si ja pamätám, tak síce boli personálne pohovory, kde nás oboznámili so zmenami ale nakoniec aj tak prišiel personálny rozkaz a mohli sme len zasalutovať "Slúžim vlasti!".
sosak
28.09.14,17:29
degtarev
28.09.14,18:40
Avalik. Odpoveď pre teba. Zem sa točí a je to ´´guľaté´´.
avalik
28.09.14,18:46
"Zem sa točí a je to ´´guľaté´´. " Toto chceš žalovať? Ak áno, som rada, že už neslúžiš a svojou psychickou poruchou neohrozuješ minimálne svojich kolegov.
degtarev
28.09.14,19:16
Avalik. Zrejme si žena/m-podľa odpovedi rada. A zrejme si vyštudovaná právnička. Veci nie sú jednodúché a neustále sa menia. Tie podmienky, okolnosti odchodu nie sú tam do podrobna zverejnené. K tomu čo som napísal potrebujem prípadné vyjadrenie už spomenutého právnika/právničku. V minulosti som bol registrovaný na tej alebo podobnej stránke. Vyjadrenia boli skôr odborné. Kvôli tomu bola odpoveď- lebo zem sa točí a je to ´´guľaté´´.
avalik
28.09.14,19:24
No tak zájdi s personálnym rozkazom za právnikom, tu na základe pár riadkov ti nikto právne relevantnú radu nedá - ale ako som písala v mojej odpovedi - ak si požiadal o skončenie služobného pomeru a vyhoveli ti tak sa nemáš dôvod sťažovať. Ak si skončiť nechcel, nemal si si podávať žiadosť do civilu.
degtarev
28.09.14,19:35
Keď nie si právnik prečo sa k tomu vyjadruješ? Treba rozmýšlať. Mám pocit že na Slovensku sú iba ľudia ktorý nerozmýšľajú a vopred iba krytizujú. Je to prejav nekompetentnosti, ale v prvom rade slabosti.
avalik
28.09.14,19:50
No hlavne, že ty rozmýšľaš! O mojej kompetentnosti v tejto problematike nemáš ani páru. Nech sa páči obráť sa na advokáta.
degtarev
28.09.14,19:59
To už nepotrebuje ďaľší komentár.
misoft
28.09.14,20:25
Asi si nepoznal pojem "nedeliteľná veliteľská právomoc". Nadriadený veliteľ môže ustanoviť svojho podriadeného personálnym rozkazom do inej funkcie. A zdôrazňujem ROZKAZOM - a v armáde sa o rozkazoch NEDISKUTUJE - tie sa plnia!
Ak si požiadal o ukončenie služobného pomeru, tak sa to deje z tej funkcie, do ktorej si personálnym rozkazom ustanovený. PN na splnenie pers. rozkazu nemá vplyv.
V pers. rozkaze je presne stanovená funkcia a dátum, od ktorej si do tej funkcie zaradený ...a bodka.
Najskôr splň rozkaz, potom môžeš podať sťažnosť.
Ferdosondo
29.09.14,05:45
Iný by mu pasoval viac, ale etiketa porady to nedovoľuje.
degtarev
29.09.14,16:34
Už to ľutujem že som tu niečo písal. Ako som písal aj tomu pod nickom Avalik. Ľudia sa pchajú do všetkého čomu sa nerozumejú a potom sa pýšia kompetentnosťou. A na základe týchto pár riadkov ma tu niekto krtizuje a. Keby som tam písal sirloin alebo sviečkovica by bolo jedno.
P.S. za týmito nickmi sa schovávajú ´´vševedkovia´´.
Ferdosondo
30.09.14,03:16
Veď my nič, len sa nedaj. Všetci sú hlúpi, len Ty si múdry. Sa Ti divím, že si sa takto znížil a tu pred plebsom si nás "Žiadal ako žalovať štát resp. OSSR". ch ch ch ch