martinko123456
28.09.14,20:31
som rozvedený, mám uložené platiť výživné na deti, ale došlo u mňa k zníženiu príjmu a tak som podal o zníženie výživného, návrh je podaný na súde od 3.3.2014, po dnes deň ale nie je stanovený dátum pojednávania. exmanželke som sa to snažil vysvetliť, že sa mi príjem znížil, tá ale nechce nič počuť a peniaze si stále pýta /zapatím každý mesiac ale nedá sa mi celá suma, nakoľko výška výživného je momemntálne u mňa viac ako polovica platu/ a vyhráža sa. čo môže urobiť? má neaké páky na mňa aj keď ešte nie je ani termín daný?
bubkoch
28.09.14,18:40
ma, moze ist za exekutorom ... niektore zeny su sv***e ... radim platit podla aktualneho rozhodnutia az kym sud nevyda novy rozsudok ... ak ti ho znizi, mozes zacat platit znizene vyzivne okamzite po doruceni, nemusi byt pravoplatne
martinko123456
28.09.14,19:03
ale čo ak na to nemám a návrh na súd podaný bol a súd nekoná?
lujza.j
28.09.14,19:07
skús kontaktovať sudcu ...ak to už má vôbec niekto pridelené....platila by som aspoň čo môžeš.....
bubkoch
28.09.14,19:14
skús kontaktovať sudcu ...ak to už má vôbec niekto pridelené....platila by som aspoň čo môžeš.....
konkretny sudca to mal pridelene v okamihu ked mu 3.3. dali na podatelni pečiatku na návrh ...
a platit aspon co moze mu nijako nepomoze, ci ma dlh 1 € alebo 1000 € ma rovnake mozné dosledky

takze moze zajst na sud, nahliadnut do spisu a pozriet ake ukony za ten cas sudca urobil ... prip. napisat sudu ziadost o vysvetlenie necinnosti a vyzvu aby sud konal a vytycil pojednavanie, zdoraznit naliehavost pripadu
lujza.j
28.09.14,19:22
ja netvrdím, že mu to pomože...ale ked jeho bývalá pani je taká "chápavá"...tak asi ju menej naštve ked zaplatí čo môže ako ked nič....aspoň nejaká snaha....3.3...je jasné že to nik nemal.....ale po pol roku už by mohol niekto mať....pridelené
každopádne sa treba dotazovať sa...písomne
martinko123456
28.09.14,19:27
skús kontaktovať sudcu ...ak to už má vôbec niekto pridelené....platila by som aspoň čo môžeš.....
konkretny sudca to mal pridelene v okamihu ked mu 3.3. dali na podatelni pečiatku na návrh ...
a platit aspon co moze mu nijako nepomoze, ci ma dlh 1 € alebo 1000 € ma rovnake mozné dosledky

takze moze zajst na sud, nahliadnut do spisu a pozriet ake ukony za ten cas sudca urobil ... prip. napisat sudu ziadost o vysvetlenie necinnosti a vyzvu aby sud konal a vytycil pojednavanie, zdoraznit naliehavost pripadu



ja platím čo sa dá ale ona to vôbec neberie do úvahy, poviem to asi tak aj keby som platil raz tolko ako mam tak by to nestacilo..... za tie roky uz ju poznam...
bubkoch
28.09.14,19:27
ja netvrdím, že mu to pomože...ale ked jeho bývalá pani je taká "chápavá"...tak asi ju menej naštve ked zaplatí čo môže ako ked nič....aspoň nejaká snaha....3.3...je jasné že to nik nemal.....ale po pol roku už by mohol niekto mať....pridelené
každopádne sa treba dotazovať sa...písomne
nechapem co myslis tym "3.3...je jasné že to nik nemal" ... ked ja som mal vzdy meno sudcu napisane priamo na peciatke z podatelne ... ale to bolo pred par rokmi, je mozne ze elektronicke pridelovanie sudcov zrusili :-D
martinko123456
28.09.14,19:30
skús kontaktovať sudcu ...ak to už má vôbec niekto pridelené....platila by som aspoň čo môžeš.....
konkretny sudca to mal pridelene v okamihu ked mu 3.3. dali na podatelni pečiatku na návrh ...
a platit aspon co moze mu nijako nepomoze, ci ma dlh 1 € alebo 1000 € ma rovnake mozné dosledky

takze moze zajst na sud, nahliadnut do spisu a pozriet ake ukony za ten cas sudca urobil ... prip. napisat sudu ziadost o vysvetlenie necinnosti a vyzvu aby sud konal a vytycil pojednavanie, zdoraznit naliehavost pripadu


žiadosť som písal pred viac ako mesiacom a zase nič, zdôraznil som dátum podania, a všetku historiu čo som vedel a aj naliehavosť z dôvodu zníženia príjmu... tak ozaj už neviem čo ma človek v tetjo banánovej republike robiť...
martinko123456
28.09.14,19:33
ja netvrdím, že mu to pomože...ale ked jeho bývalá pani je taká "chápavá"...tak asi ju menej naštve ked zaplatí čo môže ako ked nič....aspoň nejaká snaha....3.3...je jasné že to nik nemal.....ale po pol roku už by mohol niekto mať....pridelené
každopádne sa treba dotazovať sa...písomne
nechapem co myslis tym "3.3...je jasné že to nik nemal" ... ked ja som mal vzdy meno sudcu napisane priamo na peciatke z podatelne ... ale to bolo pred par rokmi, je mozne ze elektronicke pridelovanie sudcov zrusili :-D


meno sudcu mám ale ako sa na neho môžem nakontaktovať? len s asistentkou som volal, k sudcovi sa asi nedostanem či áno? asistentka mi povedala, že to budem mať rýchle - vidím ako.... keď je toto rýchle tak neviem čo je u nich pomalé...
lujza.j
28.09.14,19:36
no tak ked má sudcu na pečiatke tak ho mohol kontaktovať.....kamoška ked podávala žiadosť o rozvod nedávno prešlo trištvrte roka a nič....na pečiatke nič....tak neviem kde sa ako prideľujú veci..
..ja som bola k bio otcovi mojeho decka velmi vľúdna....:)
lujza.j
28.09.14,19:38
neviem či pomôže..tak sa sťažovať...
martinko123456
28.09.14,19:40
neviem či pomôže..tak sa sťažovať...


kam? na nete som hladal ci je na tom OS predseda nenasiel som...
martinko123456
28.09.14,19:42
ešte ma napadlo, či existuje na takúto vec predbežné opatrenie..? dá sa takáto vec aj vo veci výživného dať?
lujza.j
28.09.14,19:42
neviem či pomôže..tak sa sťažovať...


kam? na nete som hladal ci je na tom OS predseda nenasiel som...
ja by som prišla osobne a na podateľni dopísala...čo treba-meno a podala tam...
misoft
28.09.14,20:33
ešte ma napadlo, či existuje na takúto vec predbežné opatrenie..? dá sa takáto vec aj vo veci výživného dať?
V tomto predbežné opatrenie neexistuje.... ale pokiaľ bol sudca určený a 6 mesiacov nekonal - podať predsedovi súdu sťažnosť na prieťahy v súdnom konaní. Ak by to nepomohlo - skúsiť ombudsmanku Dubovcovú http://www.vop.gov.sk/
lujza.j
28.09.14,20:42
inak blbé, že predbežné op.neexistuje pri našej rýchlosti súdov....
ajka432
29.09.14,10:37
snazit sa zvysit prijem a platit, a nie hladat vyhovorky, ako k tomu pride to dieta, ze dostane menej penazi, lebo otec si nevie vyriesit pracu. matky sa nikto nepyta, ta si musi poradit vzdy. Ano som mozno zaujata, ale nemam pochopenie pre fnukajucich chlapov. Zopovedny chlap, ktory si spravil dieta hlada sposoby,ako sa postarat a nie dovody , ako platit menej.
dobrocani
29.09.14,11:31
A to chces tvrdit, ze matka dava take iste poniaze na deti ako otec?
Zial zadavatel neuviedol o aku sumu sa jedna, len, ze je to polovica jeho platu. Co moze byt 100Euro ale aj 1000.
martinko123456
29.09.14,11:37
snazit sa zvysit prijem a platit, a nie hladat vyhovorky, ako k tomu pride to dieta, ze dostane menej penazi, lebo otec si nevie vyriesit pracu. matky sa nikto nepyta, ta si musi poradit vzdy. Ano som mozno zaujata, ale nemam pochopenie pre fnukajucich chlapov. Zopovedny chlap, ktory si spravil dieta hlada sposoby,ako sa postarat a nie dovody , ako platit menej.



áno do istej miery súhlasím, keby som bol fnukajúci chlap tak dám žiadosť o zníženie výživného hneď ako sa mi situácia zmení a nesnažil by som sa túto situáciu inak riešiť... ale podnikol som veľa krokov na to aby som to vyriešil... podotýkam, ona býva s deťmi v byte ktorý som kúpil ja, ale nechcem aby odtiaľ odišla, nechcem ju vyhadzovať, keď tam chce bývať nech býva, ale nech nečaká odomňa aby som jej výdavky za ten byt platil ja, rodinu som sa snažil zabezpečiť vždy, a nakoniec som videl, že zarobiť som musel len ja, ona bola doma a do roboty nechcela ísť, a ja mám byť nakoniec fňukajúci chlap? mám zamestnanie a už aj určité postavenie v spoločnosti, v dnešnej dobe len tak odísť z miesta kde mám úväzok na dobu neurčitú je dosť trúfalosť nemyslíš a hlavne keď mám vyživovaciu povinnosť, tu nejde o mňa ale i o deti, musím aj na toto myslieť. a áno nenapísal som či ide o 100eur alebo 1000e ide o dosť veľkú sumu, keby som mal platiť 100 e tak to neriešim....
lujza.j
29.09.14,11:53
snazit sa zvysit prijem a platit, a nie hladat vyhovorky, ako k tomu pride to dieta, ze dostane menej penazi, lebo otec si nevie vyriesit pracu. matky sa nikto nepyta, ta si musi poradit vzdy. Ano som mozno zaujata, ale nemam pochopenie pre fnukajucich chlapov. Zopovedny chlap, ktory si spravil dieta hlada sposoby,ako sa postarat a nie dovody , ako platit menej.
no vieš....sme rôzne...poberateľky výživného ja už bývalá.....bio mojeho decka....si teraz plní sny nechala som ho žiť lebo sa mi s ním nechcelo naťahovať.....rozsudok z roku 95 odklepnutých 800sk....decko malo 3r, ked som pýtala pri 9r ...1600...skoro odpadol...že to je raz tolko a on má minimálnu mzdu.....tak sme sa dohodli na 1000sk....platil tak až dokonca v eurach presne 33,19e....
miesto toho aby sa sa degešom naťahovala po súdoch a míňala energiu som aj tak svojemu decku zabezpečila všetko....

napr. štartovné výživné mojeho brata bolo 350e, pri plate 1100e mu sudca zobral bez mihnutia oka jednu tretinu platu...bez toho aby pozeral na jeho výdavky.....nedaj bože, že by mu znížili plat alebo prišiel o robotu...alebo vznikla by mu dalšia vyživovacia povinnosť....konečná.....pár mesiacov do zadu odklepnutých 450e......on by mal mať už žiadosť o zníženie výživného napísanú a prichystanú bez dátumu.....
martinko123456
14.12.14,13:37
ja netvrdím, že mu to pomože...ale ked jeho bývalá pani je taká "chápavá"...tak asi ju menej naštve ked zaplatí čo môže ako ked nič....aspoň nejaká snaha....3.3...je jasné že to nik nemal.....ale po pol roku už by mohol niekto mať....pridelené
každopádne sa treba dotazovať sa...písomne
nechapem co myslis tym "3.3...je jasné že to nik nemal" ... ked ja som mal vzdy meno sudcu napisane priamo na peciatke z podatelne ... ale to bolo pred par rokmi, je mozne ze elektronicke pridelovanie sudcov zrusili :-D


tak súd po trištvrte roku bol... ale hned aj skoncil, pani sudkyna nepokladala za potrebne súd otvarat, vraj nedoslo k tak velkej zmene vo výške príjmu, podla zákona o rodine musí byt zníženie platu viac ako o 300 eur a potom sa mozeme bavit o neakom to znizeny, ked som oponoval a argumentoval ze v zakone o rodine sa o ziadnej konkretnej sume nepíse, jedine tam je otom ak sa zmenia pomery, pri kazdej mojej snahe o argumentaciu ma zhacila tym ze mam byt ticho lebo mi da poriadkovu pokutu. čiže zase len dokazali ze sa na slovensku sudom veriť nedá a vymožiteľnosť práva tu je nulová....
ivka70
14.12.14,17:36
tak súd po trištvrte roku bol... ale hned aj skoncil, pani sudkyna nepokladala za potrebne súd otvarat, vraj nedoslo k tak velkej zmene vo výške príjmu, podla zákona o rodine musí byt zníženie platu viac ako o 300 eur a potom sa mozeme bavit o neakom to znizeny, ked som oponoval a argumentoval ze v zakone o rodine sa o ziadnej konkretnej sume nepíse, jedine tam je otom ak sa zmenia pomery, pri kazdej mojej snahe o argumentaciu ma zhacila tym ze mam byt ticho lebo mi da poriadkovu pokutu. čiže zase len dokazali ze sa na slovensku sudom veriť nedá a vymožiteľnosť práva tu je nulová....

Možno by stalo za to, kým použiješ silne slova o vymožiteľnosti práva na Slovensku, dat do placu skutočne čísla, o ktore ide. Teda pôvodný plat, nový plat + výšku výživného a počet deti.
Lebo takto je to tak či tak fňukanie nespokojného otca, bez informácii aj z druhej strany, nemôžeš očakávať, ze ta niekto bude ľutovať či ti da za pravdu.
martinko123456
14.12.14,18:40
výživné rátané z výšky príjmu 1300 eur na 500 eur výživné, počítané z priemeru 15tich mesiacov, teraz výška príjmu za 12 kalendárnych mesiacov dozadu je priemer 1000 eur, platím ešte aj spotrebný úver nadobudnutý počas manželstva, bsm nie je ešte vyporiadané, exmanželka býva v byte s detmi, ide o tri deti. ked zaplatím výživné a úver 140eur tak mi zostane tak na cestu do práce, stravu, lieky atd.. a pre deti ak im chcem kupiť darček nemám šancu.
a už vonkoncom nie som fnukajúci otec, ale chcem byť otec, ktorý deťom môže aj niečo kúiť alebo ich niekam vziať.
lujza.j
14.12.14,18:53
moj brat dve deti 450e....štartoval na 350e...bez mihnutia oka tento rok o 100e navyše....príjem asi taký ako ty...pri rozvode sudca neskúmal jeho nutné výdavky...úver z manželstva platili naši fotrovci....
martinko123456
14.12.14,19:35
tiež mu to pekne naparili... len mna zaraža to, že nikto neriesi prístup matky k situáciam, lebo mne ozaj neostane na darčeky a matka nič iné nerobí len konfrontuje deti s tým, že otec o nich nemá záujem a rôzne iné veci o tých ani nechcem písať lebo mi je ťažko na duši keď si na to spomeniem...
lujza.j
14.12.14,20:00
....tak isto..aj u brata..
..sudca ani neriešil,že má ona dva príjmy a priznáva iba jeden...povedal bratovi..že má si privyrobiť ked je automechanik :eek:a to pýtala 550e....bratova malá ešte špízluje čo jej matka nakáže..na koho je ktorý byt napísaný ,auto a pod.,...napr.a iné rôzne veci....
ivka70
14.12.14,20:43
Nuž, nemáš to ľahké. Vzdy ide o tvoje deti, ktore si mas so svojou ex. Ale dohodnúť sa uz asi nedokážete :(
martinko123456
15.12.14,05:46
no šak toto ma najviac na tom zaráža, ked som sudkyni hovoril ze moj plat nie je fixny ale ma dve zlozky a preto sa vo finále stalo ze mi plat klesol, nakoľko hospodársky výsledok bol nižší, a jej verdikt bol, - ved sa s ex dohodnite ked budete mat menší príjem že jej pošlete menej a potom jej to doplatite, ako sa s nou mam dohodnuť , ved to by sme asi na sude neboli, keby sa dalo dohodnut predsa nie?

sú to moje deti a vždy to tak aj zostane, len tiez by som chcel byt aj otec a nielen platitel vyzivneho, len bohuzial ked mi sudkyna vzala polku platu na vyzivne a este aj ten uver tak ja som teraz ten hajzel, lebo matka im nevysvetli ze otec uz nemá na viac
mareko
15.12.14,05:55
Matka má na teba páky, a to je exekútor, ktorého jej poskytne štát bezplatne. Pokiaľ ti súd výživné neupraví a ona nesúhlasí s tým, aby si už teraz platil menej, tak radšej výživné dorovnaj. Zmeny vykonaj až po rozhodnutí súdu.
mareko
15.12.14,05:59
Zadávateľ píše, že platí koľko môže, ale to mu nepomôže. Ak nechce mať problémy, musí platiť toľko, koľko mu určil súd.
martinko123456
15.12.14,09:26
no ved práve že nesuhlasí, a súdne konanie bolo o tom že nemám nárok na zmenu, ale pokles príjmu je o 300eur, tak čo si mám požičať na to výživné?