katedrála
28.09.14,20:52
chcem sa spýtať ako mám postupovať,mama zlomila krčok na steh.kosti je po operácií zatiaľ je v nemocnici,je možné žiadať polohovaciu posteľ s antidek.matracom?predpisuje to reh.lekár?
sosak
29.09.14,04:41
Zájdi do zdravotnej poisťovni tvojej mamy revíznemu lekárovi a popýtaj sa na možnosti. Polohovacia posteľ sa možno bude dať zapožičať zo zdrav. poisťovni, resp. ti môžu zabezpečiť zapožičanie staršej použiteľnej polohovacej posteli, záleží, aké majú možnosti, ja som si pre syna po operácii zapožičal špec. zosilnený kočík, ktorý som potom vrátil.
legolas
03.10.14,11:34
...polohovacia posteľ sa nezapožičiava, predpisuje sa iba pre telesne postihnuté osoby, tvojej mame by skôr prospelo, aby sa čím rýchlejšie začala pohybovať ako ležať, predpokladám, že je staršia takže aj z toho dôvodu...
katedrála
03.10.14,14:33
podľa všetkého mama na ňu nemá nárok,viem,že ide o to čo najskôr ju rozhýbať keďže má 63 rokov,lenže ona je už dlhodobejšie imobilná kôli iným diagnózam,okrem toho mala ešte pred zranením prasknuté dve platničky,mala ísť na ozón,asi ho neabsolvuje keďže má aj ruku zlámanú takže na brucho ju dať bude problém...aj tak ďakujem,možno sa mi podarí kúpiť tú posteľ keď aj použitú hlavne aby bola funkčná.
terezamaria
03.10.14,14:49
Polohovaciu posteľ predpisuje rehabilitačný lekár - vedúci rehabilitačného oddelenia najbližšie k miestu bydliska. Potom predpis podpisuje a razítkuje posudkový lekár na OPK. Pokiaľ v tej nemocnici sú rehabilitačné sestry, tak mamu postavia na nohy a naučia ju chodiť s barlami. Bolo by dobre ešte pokračovať v rehabilitáciách na doliečovacom oddelení. Držím palce, aby to dobre dopadlo.
legolas
05.10.14,14:14
Terezka, ja ti budem oponovať, lebo ty si sa vyjadrila viacmenej o tom ako je to na rehabilitácii a doliečováku, ale ja viem, že takéto postele sa neprepožičiavajú domov to si dovolím tvrdiť, pretože aj v nemocniciach sú nedostatkovým tovarom ....
terezamaria
05.10.14,16:08
Michal nemusíš mi oponovať, ja som robila v nemocnici 10 rokov, tak veľmi dobre viem, že sa nedávajú domov takéto postele....a veľmi málo nemocníc ich má dostatok....ale ja som písala o tom, že je veľká nádej, že sa jej matka rozchodí ešte počas pobytu v nemocnici, tak sorry....veľmi by som jej to priala
sosak
05.10.14,16:16
sosak
05.10.14,16:20
Doplnil som vo svojej odpovedi.
terezamaria
05.10.14,16:24
Máš pravdu, že sa dá zohnať, pokiaľ takú majú, ale nemocnice ich určite nepožičiavajú....skôr ich ešte viac potrebujú ....
sosak
05.10.14,16:32
Niektoré zdrav. poisťovne požičiavajú na nevyhnutný čas na doliečenie, však mám osobnú skúsenosť, čo som poradil postup v mojej rade pre zadávateľku otázky.
berta2
09.10.14,19:25
Dobrý, čiže polohovaciu posteľ predpisuje rehabilitačný lekár, ale poukaz musí schválit revízny lekár v poistovni. Z vlasnej skúsenosti viem, že túto postel a aj antidek. matrac predpisuju, resp. schváluju len dlhodobo ležiacim pacientom...neviem ako je natom daný pacient...
Odporúčala by som ak sa dá, ak pacien nieje úplne imobilný iné pomôcky, ktoré tiež hradí poistovňa, napríklad rôzne rehabilitačné pomôcky ako sú choduľky, štvorkoly, taktiez rôzne kúpelnové sedačky, schodiky, stoličky....