sally17
29.09.14,06:36
Dobrý deň, minulý pondelok som začala pracovať u podnikateľky, ktorá ma obchod s oblečením. Pracovnú zmluvu mam na dobu neurčitú. Prijatá som bola cez projekt XXI do 29 rokov , neskor ked som už bola zamestnaná som sa dozvedela, že pani majiteľka potrebovala preobsadiť miesto už len na mesiac a pol, kedže po tom mesiaci a pol sa skončí 18mesačná podpora a potom ma prepustí, čiže ma oklamala a využila. Preto chcem odísť, ale v zmluve píše, že ak odídem budem jej musieť zaplatiť ušlý zisk. A 2 mesiace alebo mesiac tam nevydržím, pričom ked som jej povedala v piatok po hádke, že odchádzam a dávam výpoved, nesúhlasila a vyjadrila sa, že " ja určím, kedy odídete a kedy nie". Nerozumiem si s ňou, pretože je inej národnosti a povaha je taká aká je. Preto sa chcem spýtať, či aj po týžni v práci platí výpovedná doba, alebo možem odísť zo dňa na deň?
veronikasad
29.09.14,04:39
Máš v pracovnej zmluve dohodnutú 3-mesačnú skúšobnú dobu ?
sosak
29.09.14,04:52
Odíď počas skúšobnej doby, ak ju máš v prac. zmluve. Ak nemáš skúšobnú dobu, tak povedz majiteľke - zamestnávateľke, že pôjdeš na UPSVaR, a tam im povieš o praktikách zamestnávateľky. Myslím, že hneď zmení názor a nebude ti robiť problémy s odchodom. :)
sally17
29.09.14,04:55
Nie bližšie obdobie nešpecifikovala v Prac. zmluve, len v ten deň, kedy som sa dozvedela o tom mesiaci a pol mi spomenula,že sa môžme dohodnúť na mesačnej skušob. dobe. Vedela, čo robí.
jslancik
29.09.14,05:15
Hm, nárok na skúšobnú dobu nevzniká zo zákona... A ty si podpísala zmluvu, kde nemáš uvedenú skúšobnú dobu a kde máš uvedené zaplatenie ušlého zisku... Prepáč, k tomu nemám čo povedať... Nechceš úver z nebankovky?
veronikasad
29.09.14,05:17
Máš SD uvedenú v pracovnej zmluve ? (nedá sa dohodnúť neskôr)
jslancik
29.09.14,05:18
očividne nie.....
Chobot
29.09.14,06:29
Ak nemáš skúšobnú dobu uvedenú v pracovnej zmluve, tak nemôžeš skončiť PP len tak, kedy sa ti zachce. Musíš podať výpoveď, bude ti plynúť riadna výpovedná doba (štandarndne 1 mesiac) a po jej skončení môžeš odísť.

Ak neprídeš do práce, určite máš v zmluve dohodnutú pokutu za nezotrvanie v PP počas výpovednej doby.