Žabinka
29.09.14,09:11
Firma, platiteľ DPH, začína obchodovať s Čínou. Pozerám na stránke finančnej správy články ohľadom dovozu, a natrafila som na článok - Systém identifikácie a registrácie hospodárskych subjektov (EORI) https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/clo-obchodny-tovar/EORI Trošku sa v tom neviem vyznať. Keď je firma platiteľ DPH, má pridelené IČ DPH v tvare SK1234567890, musí sa aj napriek tomu registrovať a žiadať finančnú správu o pridelenie EORI?
Chrusťa
29.09.14,07:19
áno, musí sa zaregistrovať na pridelenie EORI, my sme to robili cez colnú správu, registrácia sa robí centrálne v Poprade, kde vám to EORI pridelia aj ked to je vlastne vaše IČ DPH, ale zaregistrovať sa treba
912
29.09.14,07:20
Áno, stačí to poslať mailom, obratom mi vždy odpovedali. Pridelené EORI číslo je v podstate identické s IČ DPH, ale bez pridelenia EORI čísla nie je možné preclievať.
Žabinka
29.09.14,07:29
Na stránke finančnej správy je "Žiadosť o pridelenie čísla EORI".. Predpokladám, že to môžem riešiť prostredníctvom tejto žiadosti.. Len ma trošku prekvapilo, že tam píšu: Registrácia prebieha elektronicky, na základe e-mailom zaslanej žiadosti spolu s naskenovanými dokladmi. K žiadosti je potrebné doložiť jeden z nasledujúcich výpisov (originál), nie starší ako 6 mesiacov.. Nerozumiem, ako mám poslať orginál, keď musím ako platiteľ DPH komunikovať s finančnou správou elektronicky, a doklady musím skenovať..