JDUD2308
29.09.14,12:46
Mám odpísaný DHM-súbor hnuteľných vecí =je to bal.stroj s váhou, ZC= 0, ale túto váhu teraz premiestnili k inému bal.stroju a upravili ju aby fungovala (viem presnú OC váhy a ZC účt. aj daňová celého súboru je 0,-)
Váhu chcem teraz oddeliť aj účtovne na karte, aby som ju mohla technicky zhodnotiť (t.j. oddeliť ako samostatný DHM, nové inventárne číslo)... len neviem, či môžem zmeniť aj KP, kedže som ju odpisovala spolu s bal.strojom KP: 28.29...OS2 ale už je to odpísané a teraz chcem túto váhu techn.zhodnotiť a odpisovať osobitne ako iný majetok KP:28.29.3 = OS 1 (kedže sa dá použiť aj inde, nemusí sa stále používať iba pri jednom bal.stroji).
Neviem, či je možné postupovať aj takto.
KEJKA
02.10.14,14:15
môžeš tak postupovať, OC+ZC pôvodná budú rovnaké, zvýšiš OC len o TZ, resp. kedže je už odpísaní pred TZ, tak pokiaľ viem, už toto TZ odpisuješ samostatne.
Z toho mi vyplýva, že druhá možnosť (asi lepšia) je tá, že papierovo všetko necháš tak, založíš iba novú kartu na váhu v cene TZ, kde niekde v poznámke uvedieš aj pôvodné číslo.
JDUD2308
06.10.14,10:11
Ďakujem KEJKA. Mám v tom trochu chaos,takže si to len potvrdím ako budem postupovať: Založím si novú kartu, nové inv.č., nové KP 28.29.3-iné ako pôvodné /kedže je to váha a pôvodne to bol bal.stroj s vahou KP:28.29 oOS2/ a OC váhy = Oprávkám (kedže bal.stroj s váhou je plne odpísaný ako súbor ). Odpisovať účtovné budem zo sumy=OC+TZ a daňovo budem odpisovať ako iný majetok t.j. odpisy len z TZ.
KEJKA
06.10.14,10:26
nie budeš odpisovať len zo sumy TZ
JDUD2308
06.10.14,11:56
...aj účtovne? Pozrela som si podobný prípad, ktorý schválila aj naša audítorka a vtedy sme tiež takto oddelili váhu, ale účtovne sme TZ odpisovali zo sumy, ktorá sa skladala z OC oddelenej a už odpísanej váhy + TZ ... ale daňovo len ako iný majetok t.j. odpisy len zo sumy TZ. (takto sme mali dve nové inv.karty ....na 1.inventárnej karte oddelenú váhu t.j. OC už odpísanej váhy + TZ = nová zvýšená OC (kde sme poznačili, že daňovo sa plne odpísaný majetok odpisuje ako iný majetok a vytvorili sme novú 2.inventárnu kartu, kde sme odpisovali len sumu TZ).
JDUD2308
07.10.14,04:02
Ďakujem.