michalblaha
29.09.14,13:17
Dobrý deň,

za rok 2013 mi boli zamestnávateľom u ktorého už nepracujem, vyplatené jubilejné odmeny. V rámci ročného zúčtovania zdravotného poistenia, ktoré vykonala samotná poisťovňa mám nedoplatok na poistnom. Po prepočte som zistil, že nedoplatok je presne vo výške vzťahujúcej sa k vyplateným jubilejným odmenám. Platia sa zdravotné odvody aj z jubilejných odmien? Ak áno prečo ich automaticky neodviedol môj vtedajší zamestnávateľ? Nijaký iný príjem od nijakého iného zamestnávateľa som počas roka 2013 nemal. V prípade ak sa neplatia zdravotné odvody z jubilejného a budem podávať námietku voči ročnému zúčtovaniu, je potrebné predložiť konkrétne potvrdenie od môjho vtedajšieho zamestnávateľa o vyplatení jubilejného? Za odpoveď vopred ďakujem.
veronikasad
29.09.14,11:27
V akej výške boli odmeny ? Boli vyplatené počas trvania prac.pomeru ?
veronikasad
29.09.14,11:34
Jubilejné odmeny vstupujú do vymeriavacieho základu pre výpočet zdr.poistenia. Nedoplatok v RZZP vznikol v prípade, ak mesačná mzda, vrátane vyplatených odmien prekročila max. mesačný vymer.základ (3930€). Rozdiel je nedoplatkom v RZZP, pretože pre účely zdr.poistenia je stanovený aj max. ročný vymer.základ (47160€)