toniah
29.09.14,19:02
Zdravicko vsetkym, prosim o vasu radu. Mam takyto problem: zijem v rakusku,moja dcerka ma slovenske obcianstvo,od 3.rokov tu v rakusku navstevuje skolku,buduci rok ma nastupit na zakladnu skolu tu v rakusku,tymto sa chcem opytat ako je to zo zakladnou skolou na SK,zo skuskami ktore by mala robit pravidelne kazdy rok..proste chcela by som vsetko o tom vediet..za vase odpovede vam dakujem..
lujza.j
29.09.14,17:05
toniah
29.09.14,17:14
dakujem,ale toto som uz citala..ja by som skor niekoho kto ma s tym skusenosti..pretoze poznam tu v rakusku 2 mamicky s malymi detmi a kazda povedala nieco ine..jednej mamicky syn musi chodit 2krat do roka na skusky,druhej mamicky dcerka nemusi vobec chodit a zakon hovori o tom zeby mala chodit do zakladnej skoly na skusky kde ma trvaly pobyt nahlaseny..
lujza.j
29.09.14,17:19
no asi je to tak ako sa dohodneš s danou ZŠ...kde patríš....ved si tam zavolaj...tak či tak ťa to čaká....
toniah
29.09.14,17:29
Volala som a pan riaditel mi nevedel povedat vela,pretoze este tento pripad neriesil,ja totis pochadzam z malej dediny na severnom slovensku,dcerka je narodena v trnave a tu v rakusku chodi uz 3.rok do skolky,cize uz je v predskolskej...ona na sk do skolky vobec nechodila a nemcinu prijala za svoj materinsky jazyk...pravdu povediac mala vie lepsie nemecky ako slovensky..a toto ja nechapem,ked chcem ostat zit tu v rakusku,tak naco bude mala chodit na sk na nejake skusky ked je pre mna dolezitejsie aby vedela nemcinu..
BXLmiami
29.09.14,18:12
Pokiaľ si občianka SR ,tak sa musíš riadiť slovenskými zákonmi.Môžeš požiadať o občianstvo v Rakusku a nebudeš sa musieť otravovať slovenskou legislatívou.
toniah
29.09.14,21:08
to mozem poziadatvaz za 5 rokov,taky je tu zakon...az po 8rokoch zitia mozem poziadat o obcianstvo..dam ti takuto otazku:a ak zrusim adresu trvaleho pobytu na sk,co bude potom??fajn budem stale obcanom sk ale uz s trvalym pobytom v at..to bude musiet chodit aj tak mala na sk kvoli skuskam??