oneho
29.09.14,19:47
Zdravím Vás.
Chcem Vás poprosiť o radu ako môžem vrátiť vozidlo ak od zakúpenia ubehlo 9 dní.

Narýchlo som potreboval kúpiť vozidlo, na internete som si našiel konkrétne auto ktoré bolo v autobazáre v BA. Keď som bol naň pozrieť vyzeralo všetko OK. Až na pár malých detailov autu nič nebolo. Spísali sme kúpno predajnú zmluvu aj z konkrétnymi závadami.

Doma som po podrobnejšom skúmaní zistil že nefunguje klíma, to až taký problém nieje...

Auto nemalo platnú STK, EK. Po 5 dňoch som sa konečne dostal na STK a na druhý deň. som auto prihlásil na seba na DI.
Po ceste domov mi zažala svietiť kontrolka motora (podotýkam že po nabehaných cca 200km od kúpi). Dnes som dal teda auto do autorizovaného servisu kde mi zistili že tam je chybný katalyzátor čo by bola výmena cca 1000€. Toto však už nie som ochotný akceptovať.

Preto Vás prosím ako teraz postupovať keď chcem auto vrátiť predajcovi.

Ďakujem
jslancik
29.09.14,18:05
Prestuduj zmluvu...
Najpravdepodobnejsie si podpisal preberaci protokol, kde je popisane, ze nic nie je OK. Takze z toho dovodu to asi nevratis.
Katalyzator za liter? Jasneee, v servise povedia kadeco. Neoriginal katalyzator stoji okolo stovky, a montaz tak dve hodiny.
misoft
29.09.14,18:10
...a niekde i za menej....
lujza.j
29.09.14,18:13
chaloši...šak šecko sa dá kúpiť aj za "5korún"..ale zase nech to aj niečo vydrží:)
jslancik
29.09.14,18:15
Nemam sajnu, ako sa to robi. Ale budem to v dohladnej dobe riesit aj ja. A tiez mi nukali original asi za 300. Mazda... Kolega "oneho" ma asi maybach, ked za liter...
oneho
29.09.14,18:16
V zmluve boli popísané závady, ktoré mi nejak nevadili a ze som sa oboznámil zo stavom vozidla skúšobnou jazdou. No vtedy bolo všetko OK. Viem že sa staršie katalyzátory dajú lacnejšie no neviem či do toho už chcem ísť. Radšej by som to auto vrátil aj keď som už do neho investoval. Stačí ak mi predajca vráti len to čo som mu za auto dal ja...
misoft
29.09.14,18:16
Aká Mazda?
oneho
29.09.14,18:17
Nie, je to koleka NISSAN. Predpokladám že tá cena je aj s prácou
misoft
29.09.14,18:19
lujza.j
29.09.14,18:19
no treba kúpiť tak..aby cena a kvalita bola taký ten zlatý stred.
...ja si bud nechám poradiť...alebo naštudujem na nete a potom sa rozhodnem:)sú veci na ktoré mechanik povie vyslovene že origoš...vie prečo.
jslancik
29.09.14,18:21
Nemas preberaci protokol, kde je vymenovane vsetko a v akom stave to je? Dakedy sa take davali podpisovat.
A nie stary katalyzator, ale nie originalny.
lujza.j
29.09.14,18:21
aký nissan?r.v.
bubkoch
29.09.14,18:21
preco si mylis ojazdene auto s novym ? u ojazdeneho sa mozu vyskytnut poruchy a potreba vymeny dielov a suciastok, preto je cena ovela nizsia ako cena noveho auta ... v zmluve mas urcite uvedene ze auto si prehliadol, vyskusal, a ze ho kupujes v stave v akom sa nachadza ... nedokazem si predstavit ako by predavajuci mohol vediet o poruche katalizatora na aute, ktore bez znamok poruchy najazdilo 200 km a navyse preslo cez STK a EK ... takze asi nedokazes ze porucha bola uz v case predaja ... si to musis opravit sam ...
jslancik
29.09.14,18:24
Mazda Premacy 2001
lujza.j
29.09.14,18:26
ten nissan je aký?!či je to tajné:D
misoft
29.09.14,18:29
sosak
29.09.14,18:32
Navyše katalyzátor môžeš zničiť aj pri roztlačovaní auta, keď neštartuje.
lujza.j
29.09.14,18:32
duški....ja mám v elite...30%zlavu...nadiktujem odberné číslo nissanu a padám:Dako naposledy ...
jslancik
29.09.14,18:33
Sice odkaz nefunguje, ale ano, na autokelly som nasiel uni katalyzatory. Snad mi to tam niekto bude chciet namontovat.
oneho
29.09.14,18:54
Preberací protokol nemám len v zmluve sú uvedené závady. Nefunkčná klíma a ani zlý katalizátor tam nieje.

Ja mám pocit že tú chybu cez diagnostiku zmazali. Auto som tak kúpil a po 200km to hlási zase.

Je to Almera 1,8i
jelalim
29.09.14,18:59
1000EUR za katalizator je blbost, auto odnes do normalneho servisu, nech ho pozru objednaju co treba, na dalsi den rano im ho tam odvez, pred obedom budes mat hotovo aj s pracou do 200€,
lujza.j
29.09.14,19:00
sme nissanáci už od roku 99, alebo 2000...preto sa pýtam....už je neskoro aby som písala mechanikovi....
Chobot
29.09.14,19:17
A ty si myslíš, že predávajúci vedel, že ti po 200 km začne svietiť kontrolka motora a po 3 týždňoch že sa pokazí katalyzátor? MYslíš, že ťa mal informovať o všetkých plánovaných poruchách auta?

Veď si kupoval ojazdené auto, MUSEL si rátať s tým ,že sa časom niečo pokazí a že budeš musieť vraziť niečo do opravy.

A neviem, či sa všetci zbláznili z tých áut a každý kupuje bez rozmýšľania a potom na porade narieka, že sa mu na STAROM!!!! aute niečo pokazí. Prečítaj si aj túto tému:

http://www.porada.sk/t251353-nemam-ani-auto-ani-peniaze-ostala-mi-len-kupno-predajna-zmluva.html#post2611893
oneho
29.09.14,19:27
Predpokladám že vedel nakolko pred predajom menili aj lambda sondu, čiže už vtedy niečo nebolo v poriadku. O tom ma mohli informovať...
oneho
29.09.14,19:29
Ak máš niekoho a mohol by som ťa poprosiť...
Je to ročník 2002 motor QG18
Ak by mal nejaký katalyzátor, prípadne radu ako to vyriešiť

Ďakujem
lujza.j
29.09.14,19:35
ale ja som v BA...keby som zabudla pripomeň mi...ked zajtra nezabudnem napíšem mu...aj tak aj ja mu potrebujem....
arizona
29.09.14,19:51
Pises, ze si potreboval rychlo kupit auto...Nesplnilo nahodou uz ucel a preto ho chces vratit?
Ak sa mylim, tak si mozes akurat zobrat z tohoto kseftu skusenost do buducna. Auto sa nikdy nekupuje v casovej tiesni a do servisu na kontrolu sa dava pred kupou,alebo sa auto kupuje s niekym,kto sa vyzna. A este to, ze na startom aute sa vzdy mozu vyskytnut zavady zodpovedajuce jeho veku a poctu najazdenych km...nie vzdy je predajca podvodnik.
Chobot
29.09.14,22:18
Ja som pred 2 mesiacmi menil spojku na aute. Keby som ho teraz predával a po mesiaci príde nový majiteľ, že musí meniť zotrvačník, bude to podľa teba moja vina? Mal by som mu to uhradiť?

To, že menil lambda sondu nemusí znamenať, že katalyzátor je pokazený.
jslancik
30.09.14,03:59
Okrem toho presiel pred par dnami emisnou kontrolou, co je velka zahada. ako moze so znicenym katalyzatorom prejst emisnou? A ak to spojime s extra vysokou cenou za opravu, vychadza to na dve moznosti - bud sa chce servis nabalit, alebo klientovi povedali, co chcel pocut - ze mu niekto predal zle auto s horibilnou cenou za opravu.
oneho
30.09.14,18:26
Ahoj. Pracujem tiež v BA takže som tam každý deň. Katalyzátor som si overoval teraz cez dodávateľa náhr. dielov. Zohnal som nový za 190€ Takže toto je pre mňa cesta.
oneho
30.09.14,19:04
Auto som narýchlo potreboval preto, lebo som s mojím pôvodný autom zobral srnku a už sa mi neoplatilo opravovať. Auto potrebujem každý deň na cestu do a z práce cca 150km. Pri malých deťoch ho tiež treba každý deň...

Nakoniec som zohnal nový katalyzátor za 190€ čo je už vec do ktorej idem.

Len som chcel vedieť či mám aj možnosť ho vrátiť...
Predsa ak kupujem auto, tak 2km skúšobná jazda nemôže stačiť na to aby som zistil v akom je stave!

Aj nové autá sa kazia...