Veronika Ninikova
29.09.14,21:04
Dobry večer,chcela by som vas poprosit o radu....mam suseda ktorý si robi novy vchod a na nom si robi akusi terasu...a z tej terasy mi bude vidiet na naš dvor a to nechcem----už som mu to hovorila a jedine čo mi nato povedal tak že ked mi to tak vadi tak si tam da sietku či čo...no ak mysli tu zahradnu to nič nerieši, pretože aj cez nu vidiet...prosim čo možem robit....jeho žena je strašna taka čo strašne pozoruje všetko a nieje stara je to mlada žena---ja jej zakazovat nemožem ..nech sa pozera ale mne to vadi lebo je neprijemne ked vy čosi robite a niekto vas stale sleduje ....prosim poradte mi...niesom fajnova ani hadat sa nechcem ale tymto co robia to bude horsie....dakujem
jelalim
29.09.14,19:10
Je to jeho vchod? je.
Je to jeho terasa? je.

Tak co ho stale ocumujete, co si tam robi?
kukučka
29.09.14,19:15
Nič s tým neurobíš, akých susedov si si vybrala, takých máš. Je predsa jedno, či sa na teba pozerá z terasy, alebo spoza záclony.
Čím skôr sa s tým zmieriš, tým lepšie - pre tvoje zdravie, to máš len jedno, nezabúdaj.
evuš
30.09.14,04:28
Tomu sa naozaj nedá vyhnúť....terasu má na svojom pozemku... Riešiť to môžete nasadením nejakých vysokých tují, ktoré im ako-tak zabránia "očumovaniu".....

Inak, nič proti Vám, ale v slovese a po Š dať Y....je snáď len zlý sen....toľko chýb v pár riadkoch som ešte nevidela....
Maya1
30.09.14,05:18
hm, možno keby si sa začala na dvore opaľovať hore bez, tak by jeho žena terasu určite sama zrušila. Lenže už je neskoro ...
Braňo
30.09.14,05:27
v Tvojom prípade by som začal s gramatikou a preopakovaním vybraných slov, toľko chýb som fakt ešte nevidel. Po zopakovaní vybraných slov si zakúpte tuje.
Chobot
30.09.14,06:00
Keď nechceš, aby ťa niekto videl, choď bývať na lazy. Pri dnešnej hustote osídlenia obcí je skoro nemožné mať dvor, do ktorého by ti niekto nevidel. Domy sú tesne vedľa seba, okná sú umiestnené nad úrovňou plotu. Pokiaľ si nedáš plot vysokú aspoň 3-4 metre, nebudeš mať súkromie. Máš teda 3 možnosti:

1. postaviť tam vysoký plot
2. zmieriť sa s tým
3. odsťahovať sa

A osobne si myslím, že sa na našich príspevkoch zabávaš.
misoft
30.09.14,10:33
Zatiaľ len buduje! A ty hneď, že očumuje a ruší tvoje súkromie. A to ešte tá jeho na tú nedostavanú terasu ani nevyliezla. Žeby nejaké veštecké vlohy si mala?
Richard
30.09.14,10:47
Tá sieťka čo ti poradil sused máva rôznu "hustotu". Ak si dáš nejakú s 90%nú tak ti nebude vidieť cez plot, viď http://www.florasystem.sk/tieniaca-siet-2x10m-zelena-90
jslancik
30.09.14,10:58
Aj cez 95% vidieť. Síce nie veľa, ale vidieť. A ak má niekto fóbiu z pohľadov, tak ho nič nezachráni
Richard
30.09.14,11:02
Nevidno, vlastná skúsenosť. Ani keď si rovno pri ňom. Len si treba dať pozor pri montáži, napr. montovať na náveternú stranu voči stĺpikom a stĺpiky musia byť v dostatočnom počte a pevnosti, inak ich ohne. Takisto uchytenie siete musí byť dobre spravené.
jslancik
30.09.14,11:06
mne hovor (ja to predávam :)) A možno pripnem fotku 95% siete. ak to dokáže fotoaparát zachytiť.
Richard
30.09.14,11:19
Ja to mám doma (ak si správne pamätám má 90%) a vidím len obrys postavy a to musí byť slnko "za sieťkou" z môjho pohľadu. Ak slnko svieti mne od crhbta tak vidno absolútne minimum. Podľa mňa je to dostačujúce riešenie pre potreby ktoré uvádza. Jednoducho ťa nie je vidno, matné obrysy je veľmi málo na to aby si niekoho očumoval. Veď aj na fotke ktorú som tu priložil nič nevidíš za plotom.
Richard
30.09.14,11:24
Prilozil som este jednu foto z netu. Niektore co som videl mali sice 90% ale boli prilis priehladne, tak mozno zalezi od vyrobcu a sposobu tkania. Tie co som tu prilozil vsak jasne ukazuju ze to je postacujuce.