pracujucispoluobcan
30.09.14,08:53
Dobrý deň.
Potreboval by som poradiť , či mám nárok žiadať od ekonomky v praci nejaký výpis popr.potvrdenie o uhradení mojich podlžností , ktoré mi od roku 2011 zráža zo mzdy. V jednom kalendarnom roku mi prislo 8 exekucii , 3x soc.pist,3x zdr.poist, 2x neuhradena blokova pokuta a nakoľko počas tohto obdobia prebehlo aj niekoľko iných udalostí , ako zablokovanie osobneho uctu , kde mi chodila mzda a odkial mali odchadzat aj splatky na pôžičku , toto s pridaním diania v ososbnom živote vyvrcholilo mojím kolapsom. Po vyzdravení a navrátení na bežný cyklus zamestnaného človeka prešla dlhšia doba a v tom už dosť veľkom chaose v exekúciách a popri nich nabalených problémoch som žiadal od pani ekonómky či mi vie dať nejaký zoznam či už ex. konaní , čísiel účtov , alebo VS uhradených pohľadávok , nakoľko mi prichádzajú nové a neviem si ani nikde overiť či nie duplicitné exekúcie a pohľadávky. Pani ekonómka ma odbila vo februári 2014 odpoveďou , že sociálka a zdravotná je uhradená a ostal mi tam tmobile a pôžička . Že mam si obehať exekútorov , tým asi myslela aj dopravné inšpektoráty , telefónnych poskytovateľov , bankové inštitúcie vlastne mám si potvrdenia žiadať zo strany,, príjemcu ,, platieb . Toto je to čo sa mi zdá divné , nakoľko sú to zrážky z mojej mzdy , prečo si mám potvrdenie o úhrade žiadať od druhej strany , rspkt. od príjmateľov platieb , ktorých zoznam taktiež nemám . Ďakujem za odpoveď a prípadnú radu .
Tweety
30.09.14,06:54
Máš právo žiadať prehľad zrážok, kedže ich vykonával zamestnávateľ.
evuš
30.09.14,06:59
Súhlasím s Tweety - máš právo žiadať prehľad zrážok... Ak Ťa ekonómka odbila ústne, žiadaj prehľad o vykonaných zrážkach písomne /doporučene/ !
Chobot
30.09.14,07:12
Ano môžeš od nej žiadať tie doklady, ale pozastavujem sa nad inou vecou. Tie isté exekučné príkazy, ktoré má zamestnávateľ poslal exekútor aj tebe. Ako to, že ty ich nemáš? Nepreberáš si poštu?

A trochu chápem tú účtovníčku. Má roboty vyše hlavy a ty od nej chceš zoznam všetkých exekúcií a zrážok od roku 2011. No porazilo by aj mňa. Dá ti to, len to nebude na počkanie. Treba to pýtať písomne.
evuš
30.09.14,07:18
Chobot, on asi exekučné príkazy má, len nevie, kde presne a koľko mu bolo zrazené - pochopila som to tak, že si chce v tom urobiť poriadok..kde je ešte dlžný a koľko...
Chobot
30.09.14,07:21
Aha, už chápem. Tak mala by mu to dať, aj keď sa jej to toho veľmi nechce.
evuš
30.09.14,07:25
Presne tak..je to povinná vydať..preto som mu radila, nech ju o to požiada písomne /doporučene/
pracujucispoluobcan
01.10.14,05:04
Čo sa týka pošty ,tak nevyhýbam sa ničomu , len život v tejto republike mi jednoducho ukázal , že cesty pána sú nevyspytatelné ... /napr.po zrážke v práci mi je na osobný účet odoslané ,, životné minimum,, , ktoré mi ale nieje vyplatené z dvôvodu ex. a aj napriek mojej snahe pracovníčke banky vysvetliť , že idem osobne ku exekútorovi pre dohodu o splátkovom kalendári a uvolnení fin .prostriedkov nakoľko sme telefonicky dohodnutý a obratom som späť , celé to dopadlo tak , že ja bez - a po dvoch mesiacoch , keďže bola vykonaná zdvojená úhrada bolo mi moje životné minimum preposlané od exekútora na osobný účet späť. / a podobných pikošiek mám zopár , takže jedná sa mi hlavne o to mať o platbách doklad a mať aj pre SOCIÁLNU POISŤOVŇU čierne na bielom , že moje rodné číslo nemá u nich dlžobu ani pod vlastným menom a ani pod menom firmy ktorú som mal ako živnostník . Ale všetkým odpovedajúcim ešte raz pekne ďakujem za radu alebo komenty či ako sa to nazýva , prajem vám všetkým pekný deň s pozdravom pracujucispoluobcan .