yvonlet
30.09.14,09:58
Dobry den

prosim o usmernenie, mame zakaznika, ktory skoro rok nereagoval na vyzvy na platbu faktury za tovar. ked sme spisali navrh na vydanie platobneho rozkazu, zrazu povedal ze ju nema a este robil poriadky, co to ma znamenat po roku vymahat fakturu, ktoru on nema. Tvrdil, ze by nemal problem to zaplatit ale kedze to nema v uctovnictve ci by bolo mozne to nejakym sposobom dat do tohto roka 2014. Bolo by riesenim urobit dobropis a nanovo vystavit fakturu? Ako by to bolo s KV? osobne sa mi to nepozdava.
Dakujem
Tweety
30.09.14,08:07
Nie, takto sa to nerobí. Urob opis pôvodnej faktúry z roku 2013.
jslancik
30.09.14,08:11
jedine poslať opis, nech si on prerába nutné veci v účtovníctve. Samozrejme, mali by ste vedieť doložiť, že ste mu faktúru poslali a takisto aj výzvy na úhradu faktúry.
Jasné, pre neho je jednoduchšie riešiť to silou. Nepristúpiť na jeho hru, lebo vás bude tlačiť ďalej a ďalej.
Do budúcnosti odporúčam zaviesť pravidlo - faktúry posielať doporučene, prípadne aj zoskenované mailom. Aby nemohol v žiadnom prípade tvrdiť, že faktúru nemá v účtovníctve. Je to drahšie, ale máte páky. A predídete takýmto typom.
evuš
30.09.14,08:23
V žiadnom prípade sa nedajte na toto dotlačiť !! Budete prerábať svoje účto za rok 2013 ? Veď vy ste si to dali predsa do príjmov za rok 2013 !!! Dajte im opis faktúry a nech ju i uhradia..... Inak, nerobíte inventarizáciu záväzkov a pohľadávok ??
Mňa takto chcel tiež jeden zákazník "dokopať" k takémuto riešeniu...zaslala som im emailom všetky upozornenia na neuhradenú fa, taktiež kópiu /od nich nevrátenej/ inventarizácie pohľadávok /2 roky po sebe!!!/ ...
Po 2 rokoch fa prijali i uhradili...